صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه از ساعت 18:30 به مدت 90دقیقه

برنامه "همیشه با ورزش" روز چهارشنبه 19 دی با حضور امیررضا خادم، معاون حقوقی و پارلمانی وزارت ورزش و جوانان به موضوع بودجه ورزش در سال 98 پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ امیررضا خادم، معاون حقوقی و پارلمانی وزارت ورزش و جوانان پیرامون بودجه تخصیص یافته به ورزش در سال 98 اظهار کرد: بودجه سال 98 وزارت ورزش و جوانان نسبت به سال قبل تنها 2 درصد افزایش یافته که تغییر قابل توجه ای نیست. ولی با توجه به تخصیص 27 صدم درصد از 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده به ورزش جای نگرانی زیادی وجود ندارد. هر چند که در چند روز آینده هم در کمیسیون فرهنگی و برنامه و بودجه مجلس تلاش می شود از جاهای مختلف کسب درآمد و اعتبار شود. در مجموع بودجه امسال نسبت به پارسال تفاوت خاصی ندارد.
وی در ادامه افزود: سال آینده چون سال قبل از المپیک است؛ اعزام تیمهای ملی چند برابر می شود و از طرف دیگر به علت افزایش نرخ ارز، هزینه ها بطور قابل توجهی افزایش پیدا می کند. البته کمیته ملی المپیک و پارالمپیک رشد کمی در بودجه خود داشته اند.
خادم عنوان کرد: برای کمک بیشتر به حوزه ورزش چند پیشنهاد داده شده که باید مسیر اجرایی خود را طی کند. در کمیسیون بودجه پیشنهادی درخصوص عوارض خروجی کشور مصوب شده و برای فدراسیونهای ورزشی درخواست 80 درصد تخفیف شده است که باید در صحنه علنی مجلس به رای گذاشته شود.
وی تصریح کرد: در بحث پروژه های عمرانی بیش از 4 هزار طرح نیمه تمام در سطح کشور وجود دارد که نیازمند منابع قابل توجهی است که به اتمام برسد. یکی از مواردی که وزارت ورزش تاکید داشته این است که طرح جدیدی کلنگ زنی نشود. همچنین با جذب مشارکت بخش خصوصی یا تغییر کاربری بعضی پروژه ها واگذار شود و از این منابع مالی برای تکمیل پروژه های ناتمام آن مناطق استفاده گردد. بعلاوه مشارکت کوتاه مدت و بلند مدت ساماندهی شود تا کمتر به منابع دولتی نیاز باشد. در این راستا لازم است که بخش خصوصی را همراه کنیم و مشوقهای و فضای لازم را نیز برای مشارکت این بخش فراهم کنیم. البته در این شرایط فدراسیونها و بخصوص هیئتها سعی دارند که صرفه جویی و مدیریت هزینه داشته باشند. اقداماتی مانند اجتناب از سفرهای غیرضروری و جذب حامی مالی باید صورت گیرد تا از این وضعیت گذر کنیم.
برنامه "همیشه با ورزش" روز چهارشنبه 19 دی با اجرای خسرو والی زاده و مازیار مهرانی پخش شد. این برنامه همه روزه به جز جمعه ها ساعت 18:35 به مدت 80 دقیقه تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می شود.

مرتبط با این خبر

  • تلاشها برای حیات دوباره پاس تهران

  • تیم پاس در راه بازگشت به تهران

  • روند تخصیص و تصویب بودجه ورزش در سال 98

  • نقدی بر سطح کیفی دوره های مربیگری فوتبال کشور

  • آزمایش اولیه ویدیو چک ساخت داخل در ورزشگاه دستگردی

  • حضور چهره ها در مسابقات کشتی فرنگی جام باشگاه های جهان در اردبیل

  • ناتوانی ورزش کشور در واگذاری استقلال و پرسپولیس

  • داوریهای جهتدار نیم فصل از شایعه تا واقعیت

  • علت افزایش رویکرد تدافعی تیمها در لیگ

  • کاربردی کردن پژوهش و تحقیقات در حوزه ورزش