مهین فرهادی زاد: نقش پررنگ مدیریت زنان در ورزش کشور

معاون توسعه ورزش زنان وزارت ورزش و جوانان گفت: در حال حاضر نقش مدیریتی زنان در ورزش کشور و همه استان‌ها بسیار پررنگ است.

1399/04/31
08:36

به گزارش رادیو ورزش؛ مهین فرهادی‌زاد، معاون توسعه ورزش زنان وزارت ورزش و جوانان در جلسه مدیران ارشد وزارت ورزش و جوانان که با حضور معاون اول رییس جمهوری برگزار شد، با اشاره به فعالیت ورزش زنان در چهار سال گذشته، اظهار داشت: برنامه‌ای که ما درنظر گرفتیم شاخص‌های ورزش زنان بود. درحال حاضر 129 رشته ورزشی در حوزه ورزش زنان در قالب 49 فدراسیون مشغول به فعالیت هستند.
وی ادامه داد: 54 رشته ورزشی در دولت تدبیر و امید وارد حوزه ورزش زنان شده است که اتفاق بسیار مثبتی به شمار می‌رود. کسب سهمیه برای دختران ما بسیار دشوار است، اما در دو دوره اخیر المپیک نشان دادیم که توانایی دختران ما بسیار بالا است.
فرهادی‌زاد با بیان اینکه درحال حاضر نقش مدیریتی زنان در ورزش کشور و همه استان‌ها بسیار پررنگ است، اظهار داشت: یکی از اقدامات مثبت این دولت توجه به عدالت جنسیتی بود و توانستیم سطح ساختار ورزش زنان را ارتقا دهیم. جایگاه نواب روسای زنان ما در فدراسیون‌ها قانونمند شده است.
معاون وزیر ورزش و جوانان، گفت: یکی از برنامه‌های اصلی ما ارتقا نشاط و تندرستی زنان است. در این دولت توانستیم بعد از سال‌ها فدراسیون اسلامی زنان را با حمایت مسعود سلطانی‌فر احیا کنیم.
وی با اشاره به دیگر اقدامات مثبت وزیر ورزش در حوزه ورزش زنان، اظهار داشت: دختران بسکتبالیست ما توانستند بعد از چند دهه مجوز حضور در میادین بین‌المللی را پیدا کنند و بحث حضور زنان در ورزشگاه‌ها نیز با مساعدت وزیر ورزش و جوانان حل شد که در چند سال اخیر به یک دغدغه تبدیل شده بود.

دسترسی سریع