همیشه با ورزش هر روز به جز جمعه از ساعت 18:30 به مدت 90دقیقه

رادیو ورزش

هميشه با ورزش

حاشیه ها باز هم در فوتبال بانوان

برنامه "همیشه با ورزش" روز یکشنبه 12 خرداد با حضور دکتر کوروش امامی فر، دبیر هیئت فوتبال استان فارس به بررسی حاشیه های بازی فوتبال لیگ برتر بانوان بین دو تیم زاگرس شیراز و پالایش گاز ایلام پرداخت.

1398/03/13
11:08

به گزارش رادیو ورزش؛ در لیگ برتر فوتبال زنان، بازی تیم‌های زاگرس شیراز و پالایش گاز ایلام در ورزشگاه پارس شیراز، خشن و پربرخورد بود. فاطمه حیاتی سرمربی ایلام در اعتراض به داور تیمش را از زمین بیرون کشید و پس از 8 دقیقه راضی به ادامه بازی شد.این بار اما اتفاق دیگری افتاد که آن هم در نوع خود در تاریخ فوتبال زنان ایران بی سابقه است؛ ضرب و شتم بازیکنان زن به دست مامورین مرد حراست.
دکتر کوروش امامی فر، دبیر هیئت فوتبال استان فارس پیرامون علت این درگیری اظهار کرد: اتفاق بسیار ناخوشایندی بود و نیازمند بررسی کاملی است که کمیته انضباطی این موضوع را بررسی خواهد کرد. در مورد حضور آقایان در برگزاری این مسابقه باید خاطرنشان کنم که برگزار کننده مسابقات خانم بودند ولی نفراتی به عنوان نگهبان حضور داشتند. اینکه آقایان در رختکن حضور داشتند، اینطور نیست و ناظر بازی و نماینده فدراسیون در این مورد گواهی می دهند. البته نگهبانی که بازیکن تیم پالایش ایلام را مضروب کرد، اخراج شده است.
وی در ادامه افزود: این مسائل باید ریشه ای بررسی شود. ساختار ورزشگاه های ما دچار مشکل است. حدود مسئولیت باشگاه ها، مربیان، تماشاچیان، لیدرها و ... نیازمند شفاف سازی و قواعد حقوقی محکم تری است. در باشگاه ها به فرهنگ سازی توجهی نمی شود و صرفا یک سری امور نمادی انجام می شود. بعلاوه فدراسیون فوتبال اقدام تاثیرگذاری در این شرایط ندارد. فدراسیون باید برای فرهنگ فوتبال برنامه مدونی داشته باشد و اقدام اساسی در این زمینه صورت گیرد.
امامی فر تصریح کرد: فضای فوتبال ما دافعه ایجاد می کند. در ساختار فوتبال ما بخش فرهنگی وجود ندارد. باید قوانین را بررسی کنیم و به شرایطی برسانیم که این موضوعات در فوتبال کشور حل شود.
برنامه "همیشه با ورزش" روز یکشنبه 12 خرداد با اجرای نوروزی و کارشناسی خسرو والی زاده و مازیار مهرانی پخش شد. این برنامه همه روزه به جز جمعه ها ساعت 18:35 به مدت 80 دقیقه تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می شود.

دسترسی سریع
همیشه با ورزش