همیشه با ورزش هر روز به جز جمعه از ساعت 18:30 به مدت 90دقیقه

رادیو ورزش

هميشه با ورزش

راهکار مقابله با افزایش خشونت در فوتبال کشور

برنامه "همیشه با ورزش" روز یکشنبه 15 اردیبهشت با حضور دکتر بیژن ذوالفقارنسب، کارشناس فوتبال به بررسی علت افزایش خشونت و پرخاشگری در فوتبال کشور پرداخت.

1398/02/16
08:31

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر بیژن ذوالفقارنسب، کارشناس فوتبال پیرامون برگزاری مسابقات لیگ تحت هر شرایطی و تبعات آن اظهار کرد: برگزاری مسابقه تحت هر شرایط جوی، محیطی و فضای تنش زا عقلانی نیست. مدیریت بازی باید براساس شرایط و عقلانیت باشد تا حداقل تنش ایجاد شود. وقتی مدیر تصمیم می گیرد تحت هر شرایطی بازی انجام گیرد حالت جبر پیدا می کند.
وی ادامه داد: طبق تحقیقاتی عوامل ایجاد پرخاشگری در ورزشگاه ها را 3 عامل تماشاچیان، بازیکنان و خشونتهای اجتماعی دانسته اند که بیش از 15 سال است که این نوع خشونتها در اروپا به حداقل رسیده است. ولی در فوتبال ما شاهد هستیم که بازی به بازی خشونتها بیشتر شده که لازم است فدراسیون این موضوع را مورد بحث و نظر قرار دهد و اقداماتی انجام گیرد.
ذوالفقار نسب عقیده داشت: متاسفانه در فوتبال ما لیدرها جایگاه مستحکمی دارند. هر چه این لیدرها درگیرانه تر برخورد کنند بیشتر مورد تائید باشگاه ها قرار می گیرند و حتی از مربی و بازیکنان هم پاداش می گیرند. لازم است با جدیت با این فرهنگ برخورد شود. کمیته اخلاق برنامه های مثبتی در پیش گرفته که امیدواریم ادامه پیدا کند تا فوتبال یک مسیر منطقی، اصولی و تربیتی را در پیش بگیرد.
وی عنوان کرد: فدراسیون فوتبال کمیته های متعددی دارد که جای کمیته فرهنگی و نظارت بر مسابقات خالی است تا کارهای فرهنگی صورت گیرد. در این زمینه فدراسیونها می توانند از فدراسیونها خارجی الگوبرداری کنند و اقدامات و راهکارهای انجام شده توسط آنها را اجرا کنند تا از این هیجانات کاذب و پرخاشگری کاسته شود.
برنامه "همیشه با ورزش" روز یکشنبه 15 اردیبهشت با اجرای نوروزی و کارشناسی خسرو والی زاده و مازیار مهرانی پخش شد. این برنامه همه روزه به جز جمعه ها ساعت 18:35 به مدت 80 دقیقه تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می شود.

دسترسی سریع
همیشه با ورزش