همیشه با ورزش هر روز به جز جمعه از ساعت 18:30 به مدت 90دقیقه

رادیو ورزش

هميشه با ورزش

داوریها در هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال

برنامه "همگام با لیگ" روز یکشنبه 8 اردیبهشت با حضور علیرضا یزدانی، کارشناس داوری به بررسی دارویهای در هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال پرداخت.

1398/02/09
09:27

به گزارش رادیو ورزش؛ علیرضا یزدانی، کارشناس داوری پیرامون داوری دو بازی استقلال-پدیده و پرسپولیس-سپاهان اظهار کرد: هر دو بازی استقلال و پدیده و همچنین پرسپولیس و سپاهان پر برخورد بود و با اعتراضات مکرر بازیکنان و مسئولان فنی تیمها همراه بود که این اعتراضات به سکوها نیز انعکاس پیدا کرد و بازی را بسیار سخت نمود. هر دو گروه داوری در این دو دیدار در امر قضاوت فنی خوب بودند. ولی در برخورد انضباطی با بازیکنانی که اعتراض می کردند قدری مماشات می کردند و می توانستند اخطارهای بیشتری بدهند.
وی ادامه داد: در دقیقه 68 بازی پرسپولیس و سپاهان، ضربه دست مدافع پرسپولیس به صورت بازیکن سپاهان باید خطا گرفته می شد. در دقیقه 88 نیز باید هم به مهاجم سپاهان و هم دروازه بان پرسپولیس اخطار داده می شد. در بازی استقلال و پدیده به کاپیتان پدیده خیلی دیر اخطار داده شد. برخورد با اعتراضات جز وظایف قضاوت است نه اختیارات و اگر مماشات کنیم در هفته های پایانی دچار مشکل می شویم.
یزدانی درخصوص سایر بازیهای این هفته عنوان کرد: در بازی پیکان و پارس جنوبی، پنالتی به نفع پارس جنوبی درست بود. در مورد گل پیکان، خطای مهاجم پیکان روی مدافع پارس انجام شد که باید گل مردود می شد. دقیقه 87 اعلام خطای پنالتی در محوطه جریمه پارس جنوبی اشتباه بود.
دقیقه 11 بازی سپیدرود و فولاد، برخورد دروازه بان فولاد با مهاجم سپیدرود خطا نبود و دقیقه 66 هم برخورد مدافع فولاد بدرستی اعلام پنالتی شد.
در بازی ذوب آهن و تراکتور در دقیقه 3 برخورد دروازه بان ذوب آهن بروی مهاجم تراکتور خطا بود و بایستی پنالتی اعلام می شد. دقیقه 15 خطای اعلام پنالتی به نفع ذوب آهن درست بود. در دقیقه 85 خطای مدافع ذوب آهن بروی مهاجم تراکتور خطای پنالتی بود و داور درست تصمیم گرفت.
استقلال خوزستان و نساجی مازندران یک صحنه تاثیرگذار در دقیقه 91 داشت که کمک داور گل سالم نساجی را آفساید اعلام کرد.
برنامه "همگام با لیگ" روز یکشنبه 8 اردیبهشت با اجرای شریفی از رادیو ورزش پخش شد. این برنامه ساعت 18:30 به مدت 115 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
همیشه با ورزش