صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه از ساعت 18:30 به مدت 90دقیقه

برنامه "همگام با لیگ" شنبه 21 اسفند، با حضور فرشاد کرمی، مربی و کارشناس فوتبال، به تحلیل هفته بیست و چهارم لیگ برتر پرداخت و در ادامه با بهتاش فریبا، مدیر فنی تیم استقلال تهران، گفتگو کرد.

به گزارش رادیو ورزش؛ فرشاد کرمی، مربی و کارشناس فوتبال، در پاسخ به این سوال که علت اختلاف امتیاز پرسپولیس با دیگر تیمها در چیست، اظهار داشت: به نظر من یکی از دلایل موفقیت پرسپولیس مسئله مدیریتی تیم است؛ این تیم در هر دو بعد مدیریت تشکیلاتی و مدیریت فنی خوب کار کرده است. وقتی مدیریت یک تیم موفق عمل کند، طبیعی است که تیم در ساختارهای پایین، از لحاظ بازیکن گیری و تشکیلاتی نیز موفق خواهد بود.
وی، در تحلیل هفته بیست و چهارم لیگ برتر گفت: به اعتقاد من هفته بیست و چهارم لیگ، اصلاً هفته خوبی نبود. فقط یازده گل در این بازیها به ثمر رسید و متأسفانه آمار گلزنی در لیگ ما بسیار پایین آمده است. اگر ما به تیم پرسپولیس که در صدر جدول قرار دارد نگاه کنیم، میانگین گل های زده این تیم یک و نیم گل در هر بازی است و اگر بخواهیم با تیم های اروپایی مثل بارسلونا مقایسه کنیم، این آمار تقریباً نصف میانگین آنهاست.
کرمی، ادامه داد: کاهش گلزنی در این هفته، تبعات خوبی برای فوتبالمان ندارد و باعث می شود که تماشاچیان کمتر به استادیوم بیایند و در نهایت فوتبال ها جذاب نخواهند بود. یکی از دلایل کاهش گلزنی این است که مربیان بیشتر به حفظ جایگاه خود فکر می کنند و اینکه در مقابل حریف بازی را واگذار نکنند.
بهتاش فریبا، مدیر فنی تیم استقلال تهران، در ارتباط با بازی پیش روی این تیم برابر لوکوموتیو تاشکند گفت: بازی بسیار سختی را در پیش داریم. 4 بازی این تیم را به همراه کادر فنی آنالیز کردیم. لوکوموتیو تیم منظمی است؛ یک مقدار ماشینی بازی می کنند؛ اما از نظر فیزیکی بسیار خوب هستند.
وی، افزود: امشب بعد از شام، مجدداً فیلمی از بازی این تیم را تماشا می کنیم؛ فردا هم بازی دیگری را آنالیز می کنیم تا انشالله دوشنبه بتوانیم نتیجه خوبی را بگیریم. به نظر من 3 امتیاز این بازی گره رفتن ما به مرحله بعد باشد.
برنامه همگام با لیگ، کاری از گروه مسابقات ورزشی است که فردای روز بازی های لیگ جایگزین برنامه همیشه با ورزش می شود. این برنامه به تهیه کنندگی مسعود نجات و اجرای والی زاده، ساعت 19:00 تا 20:30 تقدیم ورزش دوستان می شود.

مرتبط با این خبر

  • اقدامات استان کرمان برای افزایش خیرین ورزش یار

  • مراسم گلریزان جامعه ورزشی در حمایت از زلزله زدگان

  • ادبیات سپاس، شاهراه جذب خیرین ورزش یار

  • ماچک، بهترین گزینه برای هندبال کشور

  • انتظارات معلمین ورزش از وزارت آموزش و پرورش

  • 70 میلیارد تومان اعتبار برای حوزه تربیت بدنی آموزش و پرورش

  • مسیر ورزش ایران در تضاد با فلسفه المپیک

  • تبیین جایگاه تیم های پایه کشتی

  • نقش آکادمی ها در پرورش استعدادهای ورزشی

  • سهم کوچک ایران از صادرات ورزشی دنیا