همیشه با ورزش هر روز به جز جمعه از ساعت 18:30 به مدت 90دقیقه

رادیو ورزش

هميشه با ورزش

بررسی داوری های هفته دهم لیگ برتر فوتبال

برنامه "همگام با لیگ" روز شنبه 5 آبان با حضور نوید مظفری، کارشناس داوری به بررسی داوری های هفته دهم لیگ برتر فوتبال اختصاص داشت.

1397/08/07
09:03

به گزارش رادیو ورزش؛ نوید مظفری، کارشناس داوری پیرامون ارزیابی عملکرد داوری دو بازی نفت مسجد سلیمان و پدیده اظهار کرد: در مورد بازی دو تیم نفت مسجد سلیمان و پدیده دو صحنه مهم وجود داشت که یکی صحنه ای بود که بازیکن پدیده و دروازه بان نفت مسجد سلیمان به هم رسیدند و بدون اینکه دروازه بان خطایی انجام دهد، بازیکن خود را به زمین انداخت. در این صحنه داور باید صحنه سازی اعلام می کرد و کارت زرد نشان می داد. صحنه دوم گل صحیحی بود که پدیده به ثمر رساند و داور به اشتباه مردود اعلام کرد.
وی درخصوص بازی ذوب آهن و پیکان گفت: این بازی یک صحنه خیلی مهم داشت. گل اول پیکان با اینکه بازیکن در موقعیت آفساید ایستاده، مستقیم زده شد و در درون دروازه جای گرفت و بدرستی گل اعلام شد.
مظفری در رابطه با قضاوت تیم داوری در بازی استقلال و سپاهان بیان کرد: نیمه اول تیم داوری خوب کار کرد. در نیمه دوم دو صحنه مهم داشت که یکی خطایی بود که بازیکن سپاهان روی مهاجم استقلال انجام می دهد که خطای گرفتن بود. با اینکه داور نزدیک به صحنه است ولی در یک راستا ایستاده و زاویه دید مناسبی ندارد و این خطا را تشخیص نداد. صحنه بعدی پنالتی بود که برای سپاهان اعلام شد و خوشبختانه کمک داور تصمیم داور را برگرداند چون در این صحنه خطایی رخ نداده بود.
این کارشناس در مورد داوری بازی پرسپولیس و سایپا گفت: بازی امروز پرسپولیس و سایپا قضاوت خوبی داشت. اتفاقات آخر این بازی هم به دلیل اشتباه داوری یا عدم مدیریت داور نیست. مدیریت در فوتبال ما کاملا اشتباه جا افتاده است. مدیریت به این معنا نیست که ما قانون را اجرا نکنیم. متاسفانه از هفته اول داوران جلوی اعتراض بازیکنان را مانند لیگهای اروپایی نگرفتند. اگر این کار را می کردیم طبیعتا تعداد اعتراض بازیکنان هم کمتر می شد و مشکلات کمتری هم داشتیم. در کلاسهای آموزشی از داورها این مسائل خواسته نمی شود و آنها نیز در زمین مسابقه انجام نمی دهند.
برنامه "همگام با لیگ" روز شنبه 5 آبان با اجرای حسین شریفی از رادیو ورزش پخش شد. این برنامه ساعت 18:30 به مدت 115 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
همیشه با ورزش