صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه از ساعت 18:30 به مدت 90دقیقه

برنامه "همیشه با ورزش" روز سه شنبه 22 خرداد با حضور غلامرضا کمانه، نائب رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی به موضوع برنامه های این فدراسیون برای پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ غلامرضا کمانه، رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی پیرامون برنامه های این فدراسیون برای پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان اظهار کرد: در این رابطه فدراسیون در چند محور برنامه ریزی کرده است و مهمترین مساله تفاهمنامه ای است که با وزارت آموزش و پرورش در این زمینه داریم. بعلاوه با هیئتهای استانی و همچنین 27 انجمن ورزشی هماهنگی انجام شده است.
وی ادامه داد: امیدواریم با همکاری هیئتهای استانی که بار اصلی اجرایی بر دوش آنهاست و با هماهنگی بهتر با دستگاه های ذیربط هم افزایی صورت پذیرد تا رسالت ما درخصوص نوجوانان کشور به انجام برسد.
کمانه درخصوص دیگر برنامه های این فدراسیون گفت: اکثر باشگاه های کشور یکی از رشته های آمادگی جسمانی را آموزش می دهند که در این راستا مربیانی تربیت کرده ایم. سال گذشته 1040 دوره مربیگری کارگاهی برگزار کردیم تا جوابگوی 18 هزار باشگاه کشور باشد.
نائب رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی در مورد شیوه تعیین استراتژی برای تاثیرگذاری هر چه بهتر برنامه های ورزشی در کشور عقیده داشت: استراتژی باید از مرکز تعیین شود، هماهنگی دستگاه ها در سطح استان امکان پذیر نیست. هماهنگی ها باید در وهله اول در ارگانهایی مانند وزارت ورزش، آموزش و پرورش، دانشگاه ها، شهرداری ها و فدراسیونها اتفاق بیفتد و سپس اسناد بالادستی تهیه و ابلاغ شود تا براساس آن استانها استناد کنند.
وی درخصوص راهکار مشکلات فقر حرکتی و نارسایی جسمی محسوسی که در آحاد جامعه مواجه هستیم، عنوان کرد: ابتدا باید این انگیزه در افراد ایجاد شود که وضعیت مطلوب بدنی خود را بدست آورند، یعنی وضعیت موجودشان چیست و به چه وضعیت مطلوبی باید برسند. باور این موضوع نیاز به فرهنگ سازی دارد. مساله دوم آموزش است که هم تمرینات باید حالت تفریحی داشته باشد و هم هدف را دنبال کند. فقر حرکتی بحث مهمی است که از نظر علمی آن را دنبال می کنیم. در این زمینه باید افراد را تشویق کرد و اگر ضرورت این مسائل از زبان کارشناسان بیان شود، بسیار موثر خواهد بود.
برنامه "همیشه با ورزش" روز سه شنبه 22 خرداد با اجرای خسرو والی زاده و مازیار مهرانی پخش شد. این برنامه همه روزه به جز جمعه ها ساعت 18:35 به مدت 80 دقیقه تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می شود.

مرتبط با این خبر

  • داوریهای جهتدار نیم فصل از شایعه تا واقعیت

  • علت افزایش رویکرد تدافعی تیمها در لیگ

  • کاربردی کردن پژوهش و تحقیقات در حوزه ورزش

  • مدت سرپرستی فدراسیون تا زمان برگزاری مجمع انتخاباتی چقدر و چگونه؟

  • شکاف بین مراکز آموزشی-پژوهشی و حوزه اجرایی ورزش

  • سرپرست تیم استقلال: در نیم فصل دوم هواداران را به سکو برمی گردانیم

  • سرمربی اسبق استقلال خوزستان: من وارث یک کشتی به گل نشسته بودم

  • 28 آبان تاریخ بازی معوقه پرسپولیس -پیکان

  • تحلیل حمید درخشان از بازی پرسپولیس مقابل کاشیما

  • آزادی در انتظار فینالی شایسته فوتبال ایران