تصمیمات جدید اتحادیه جهانی كشتی در مورد سیستم رنكینگ در جام جهانی

اتحادیه جهانی كشتی از كاهش تیم‌ها در جام‌های جهانی و تغییر در رنكینگ خبر داد.

1400/11/02
14:20

به گزارش رادیو ورزش؛ اتحادیه جهانی كشتی تصمیم گرفت تا سهمیه كشتی گیران رنكینگ دار را در رقابت های جهانی و قاره ای افزایش دهد. پیش از این در رقابت های جهانی 4 نفر برتر رنكینگ در بالا و پایین جدول قرار می گرفتند به طوری كه نفرات مطرح تا نیمه نهایی و فینال به یكدیگر برخورد نمی كردند.

همچنین در رقابت های قاره ای نیز دو نفر برتر رنكینگ در بالا و پایین جدول مسابقات قرار می گرفتند تا در صورت رسیدن به دیدار فینال، مقابل یكدیگر قرار گیرند. بر اساس تصمیم جدید اتحادیه جهانی كشتی از این پس 8 نفر برتر رنكینگ با توجه به امتیازی كه كسب كردند در بالا و پایین جدول قرار می گیرند و در رقابت های آسیایی نیز این سهمیه به 4 نفر افزایش پیدا كرده است.

بدین ترتیب كشتی گیران مطرح در رقابت های جهانی تا مرحله یك چهارم نهایی و در رقابت های آسیایی تا مرحله نیمه نهایی با یكدیگر كشتی نخواهند گرفت.

اتحادیه جهانی كشتی همچنین تصمیم گرفت جام های جهانی با حضور 6 تیم برگزار شود و این مسابقات در سال های المپیك برگزار نخواهد شد. اتحادیه جهانی كشتی میزبانی جام های جهانی كشتی آزاد در سال های 2022 و 2023 را به كشور آمریكا و جام جهانی كشتی فرنگی در سال 2022 را به كشور تركیه داد.

بر این اساس، طبق دستورالعمل جدید اتحادیه جهانی كشتی رقابت های جام جهانی در سال های غیر المپیكی و در روزهای جمعه و شنبه ماه های نوامبر و اوایل دسامبر میلادی (آبان و آذرماه) برگزار می شود.
همچنین این مسابقات از 8 تیم به 6 تیم كاهش یافته كه شامل 5 تیم برتر رقابت های جهانی آن سال و همچنین یك تیم بعنوان ستارگان با حضور قهرمانانی كه كشورهای آن ها جزو پنج تیم برتر قرار نگرفتند، برگزار می شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع