اعلام اسامی 10 کشتی‌گیر برتر آمریکا/اسمیت افسانه‌ای در صدر قرار گرفت

اسامی 10 کشتی‌گیر برتر آمریکا اعلام شد که جان اسمیت و جردن باروز در رده‌های اول و دوم قرار دارند.

1400/10/19
15:16

به گزارش رادیو ورزش؛ سایت flowrestling در گزارشی به 10 کشتی‌گیر برتر آمریکا پرداخته که جردن باروز کشتی‌گیر مطرح آمریکا که در مسابقات جهانی نروژ در وزنی جدید به مدال طلا دست یافته بود در جایگاه دوم قرار دارد. در لیست اعلام شده در این سایت جان اسمیت برترین کشتی‌گیر تاریخ آمریکا قرار دارد.

جان اسمیت در سال‌های 1982 و 1983 در مسابقات ملی نوجوانان مقام چهارم را کسب کرد. این شروع خوبی بود تا او به کشتی‌گیری افسانه‌ای تبدیل شود. اولین قهرمانی جهانی او پس از دوره نوجوانی اش بود و سپس در رده سنی بزرگسالان سهمیه بازی های المپیک را به دست آورد. پس از این مسابقات او دوباره برنده شد ... و دوباره ... و دوباره ... و دوباره.

اسمیت در سال 1991 به عنوان کشتی گیر برجسته جهان نام گرفت و اولین کشتی‌گیری بود که جایزه سالیوان را به عنوان برترین ورزشکار آماتور برنده شد. وی یک روز قبل از تولد 27 سالگی خود پس از کسب دومین مدال طلای بازی‌های المپیک 1992 بازنشسته شد. او اولین کشتی گیر آمریکایی بود که پس از کسب مدال طلای جورج مهنرت در سال های 1904 و 1908، طلاهای المپیک را پشت سر هم به دست آورد.

وی یکی از پرافتخارترین کشتی‌گیران تاریخ با 2 مدال طلای المپیک و 4 مدال طلای قهرمانی جهان محسوب می‌شود. جان اسمیت از 1987 تا 1992 قهرمان بدون رقیب وزن 62 کیلوگرم دنیا بود.

اسامی 10 کشتی‌گیر برتر آمریکا از نظر سایت flowrestling به شرح زیر است:

1. جان اسمیت

2. جردن باروز

3. بروس بومگارتنر

4. هلن مارولیس

5. کایل اسنایدر

6. کایل سندرسون

7. دن گیبل

8. کایل داک

9. آدلین گری

. لی کمپ

براساس این لیست، دیوید تیلور رقیب حسن یزدانی در جایگاه پانزدهم و جیدن کاکس نیز در رده نوزدهم قرار دارند.

دسترسی سریع