طلای مسابقات جهانی ریاض بر گردن زهرا شیدایی

زهرا شیدایی تكواندوكار وزن ٥٧- كیلوگرم كشورمان مدال طلای مسابقات جهانی ریاض را از آن خود كرد.

1400/09/06
19:17

به گزارش رادیو ورزش؛ اولین دوره از مسابقات آزاد قهرمانی تكواندوی زنان جهان 2021 (4G) با حضور 170 تكواندوكار از 31 كشور از روز پنجشنبه چهارم آذرماه در سالن "گرین هال" ریاض آغاز شد و امروز (شنبه ششم آذرماه) به پایان رسید.


زهرا شیدایی، تكواندوكار وزن 57- كشورمان در اولین دیدار خود در مرحله یك شانزدهم نهایی توانست "النا میرونیوك" از روسیه را با نتیجه 12 بر 9 شكست دهد و به مرحله بعد صعود كند.

در مرحله یك هشتم نهایی زهرا شیدایی به مصاف "نیكیتا گلاسنویچ" از كشور كرواسی رفت. این دیدار با نتیجه 7 - 7 مساوی شد، اما زهرا شیدایی در راند طلایی توانست حریف خود را شكست دهد و به مرحله یك چهارم نهایی مسابقات راه پیدا كند.

زهرا شیدایی در مرحله یك چهارم نهایی و با نتیجه 12 بر 3 توانست "النا كریویچنكو" از كشور روسیه را شكست دهد و به مرحله نیمه نهایی راه پیدا كند. در دیدار نیمه نهایی شیدایی با نتیجه 17 بر 9 "آلیاه پاول" از كشور انگلیس را شكست داد و فینالیست شد.

رقابت‌های فینال امروز(شنبه ششم آذرماه) از ساعت 17:30 تا 20:30 برگزار شدند.

زهرا شیدایی در دیدار فینال و پایانی این مسابقات به مصاف "مارگاریتا بلیزنیاكوا" از كشور روسیه رفت. این دیدار با نتیجه 11 - 11 مساوی شد، اما شیدایی در راند طلایی موفق شد حریف خود را شكست دهد و مدال طلای مسابقات تكواندوی بانوان جهان را كسب كند.

مسابقات آزاد قهرمانی تكواندوی زنان جهان 2021، 4 G است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب 40، 24 و 14.40 امتیاز در راستای افزایش رنكینگ المپیكی تعلق می‌گیرد.

تیم ملی تكواندوی بانوان كشورمان با تركیب سعیده نصیری، غزل سلطانی، ناهید كیانی، زهرا شیدایی، كوثر اساسه، نرگس میرنوراللهی، ملیكا میرحسینی و زینب اسماعیلی در این دوره از رقابت‌ها حضور پیدا كرد كه در نهایت موفق به كسب یك مدال طلا توسط زهرا شیدایی و 2 مدال برنز توسط كوثر اساسه و ملیكا میرحسینی شد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع