ریتم زندگی؛ روی موج ورزش و تفریحات

گفتگو با دكتر سید محمد رضا صالحی، مدیر گروه ورزش و تفریحات شبكه رادیویی ورزش

1396/05/07
12:38

ریتم زندگی؛ روی موج ورزش و تفریحات
گفتگو با دكتر سید محمد رضا صالحی، مدیر گروه ورزش و تفریحات شبكه رادیویی ورزش
رویكردمان در تهیه و تولید برنامه ها، رویكردی تفریحی- ورزشی است و با در نظر گرفتن ذائقه شنوندگان، همواره سعی كرده ایم با ایجاد تنوع در برنامه ها، پاسخگوی سلائق همه مخاطبان باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ دكتر سید محمد رضا صالحی مدیر گروه ورزش و تفریحات شبكه رادیویی ورزش با عنوان این مطلب می افزاید: تولید و پخش برنامه هایی با رویكرد تفریحی، سرگرمی در شبكه های تخصصی مانند شبكه ورزش ، دشوای های خاص خود را به همراه دارد . بخصوص تولید و پخش برنامه های مناسبتی از جمله مناسبتهای مذهبی- ملی كه ظرافت و حساسیت كار را بیشتر می كند.
برای تولید یك برنامه خوب در چنین شرایطی باید عواملی همچون ذوق هنری، ایده نو و شناخت ذائقه مخاطب در طراحی یك برنامه رادیویی را یكجا مد نظر قرار داد تا بتوان با شنوندگان ارتباط مناسب برقرار كرد.
صالحی در ادامه برنامه "رادیو ورزش با شما" كه هر هفته جمعه ها از ساعت 30/19 تا 21 روی آنتن می رود را از جمله این برنامه ها عنوان می كند كه سعی دارد تا با معرفی برنامه ها و عوامل تولید آنها و همچنین دریافت نظرات و پیشنهادات مخاطبان ، پل ارتباطی شبكه با مخاطبانش باشد.
وی ادامه می دهد: برنامه صبحگاهی"یك نفس تازه " كه هر روز از ساعت 6 تا 7 صبح بطور زنده روی آنتن می رود، از دیگر برنامه های پرمخاطب این شبكه است كه با ریتمی صبحگاهی و شاد برای مخاطبان پخش می شود و تلاش می كند در آیتمهای متنوع، آخرین اطلاعات دنیای ورزش را به سمع شنوندگان خود برساند.
او همچنین در خصوص ترویج و توسعه فرهنگ ورزش همگانی ، به برنامه پرمخاطب "نیمكت" اشاره می كند كه هر روز از ساعت 10 تا 30/11 برای شنوندگان رادیو ورزش پخش می شود .
مدیر گروه ورزش و تفریحات با اشاره به برنامه ظهرگاهی "فرهنگ و ورزش" كه هر روز از ساعت 12 تا 30/12 با رویكرد فرهنگی به كاستی ها و خلاهای فرهنگی ورزشی می پردازد، این برنامه را نیز در راستای توسعه فرهنگ ورزشی می داند و می افزاید: به غیر از برنامه "تیتر اول" كه به پیگیری اخبار و بازتاب رویدادهای ورزشی در رسانه ها از ساعت 14 تا 30/14 می پردازد و جنبه اطلاع رسانی دارد، سایر برنامه های این گروه در نوبت عصر و شب، جنبه سرگرمی دارد. از جمله برنامه "عصرانه" كه هر روز از ساعت 17 تا30/18 روی آنتن می رود و همچنین "مسابقه 9 با 2" كه هر شب از ساعت 20 تا 21 مخاطبان كثیری را پای گیرنده های رادیو می نشاند.
صالحی در ادامه به برنامه پرمخاطب "هوادار" كه پنجشنبه هر هفته از ساعت 10 تا 30/11 پخش می شود اشاره میكند و معتقد است این برنامه با رویكرد سرگرمی – تفریحی تلاش دارد تا با نهادینه كردن ارزشهای اخلاقی، به ترویج فرهنگ صحیح هواداری بپردازد.
وی در پایان به هفته پیش رو كه بعنوان "هفته كرامت" نام گذاری شده اشاره و تصریح میكند: شبكه رادیویی ورزش نیز همسو با سایر شبكه های رسانه ملی از روزهای هفتم تا سیزدهم مرداد، برنامه های خود را با محوریت اخلاقی و موضوع كرامت انسانی بروی آنتن می برد و ویژه برنامه فرهنگ و ورزش كه به موضوعات مرتبط با فرهنگ می پردازد، به این مقوله مهم فرهنگی نیز خواهد پرداخت.

دسترسی سریع