پخش زنده مسابقات لیگ برتر فوتبال؛ تنور داغ برنامه های رادیو ورزش

لیگ برتر فوتبال جام خلیج فارس

1396/05/04
09:31

هر سال با شروع رقابتهای لیگ برتر فوتبال و تب تند این رقابتها كه در بین اهالی فوتبال و احاد جامعه بوجود می آید و نیز اهمیت نتایج بازیها، رادیو ورزش در كنار سایر رسانه های دیداری و نوشتاری، بطور زنده و مستقیم به بازتاب این رویداد مهم ورزشی در كشورمان می پردازد و با گزارشهای تحلیلی و موشكافانه قبل و بعد از بازیها، با حضور كارشناسان فوتبالی، مخاطبین را از كم و كیف این مسابقات آگاه می كند.
فارغ از نتایجی كه از این رقابتها بدست می آید، طیف عظیمی از مردم در روزهای برگزاری مسابقات، شنونده شبكه رادیویی ورزش هستند و همزمان با پخش این بازیها، رادیو ورزش یكی از پر شنونده ترین شبكه هاست و طیف عظیمی از مردم را همراه خود می كند. از همین رو بی مناسبت ندیدیم با احمد طبخی مدیر گروه مسابقات ورزشی رادیو ورزش در آستانه شروع لیگ، گفت و گویی داشته باشیم كه ماحصل این كفت و گو از نظرتان می گذرد:
به گزارش رادیو ورزش احمد طبخی در این باره می گوید: بسیاری از افراد جامعه از پیر و جوان گرفته تا زن و مرد علاقمند به این رویداد مهم ورزشی هستند و اخبار مربوط به آن را با جدیت دنبال می كنند. این علاقمندی با برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال، تب و تاب بیشتری یافته و وظیفه ما را در پوشش مناسب این مسابقات سنگین تر می كند. قشر عظیمی از مخاطبین كسانی هستند كه در زمان برگزاری مسابقات به تلویزیون دسترسی ندارند و فقط از طریق رادیو ورزش در جریان مستقیم بازیها قرار می گیرند. بنابراین ما باید به نحوی برنامه ریزی كنیم كه همه از پخش مستقیم بازیها با گزارشهای خوب همكارانم، منتفع شده و لذت ببرند.
وی رادیو ورزش را در بازتاب رویدادهای مهم ورزشی پیشگام دانسته و می گوید: در هفته اخیر رقابتهای قهرمانی فوتبال زیر 23 سال آسیا به میزبانی قرقیزستان و بازیهای المپیك ناشنوایان جهان در تركیه با حضور كاروانی ورزشی از كشورمان در این رقابتها را داشتیم كه در هیچ رسانه دیگری غیر از رادیو ورزش بازتاب پیدا نكرد. اما رادیو ورزش بطور زنده آنرا تحت پوشش قرار داد. این موضوع در بازتاب سایر رقابتهای ورزشی از كشتی،والیبال و بسكتبال گرفته تا تیر اندازی و شنا را هم شامل می شود و هر رقابت ورزشی كه در جریان باشد سعی كرده ایم به بازتاب مناسب آن بپردازیم.
طبخی اشاره می كند برنامه " فوتبال چه خبر" و "همگام با لیگ" عنوان دو برنامه پر مخاطب این شبكه هستند كه اولی به حواشی پیرامون قبل از بازی و دومی كه به نوعی نود رادیویی نیز محسوب می شود، به بررسی بازیها با دو رویكرد فنی و حواشی مسابقات و تحلیل فنی بصورت جزء به جزء، با حضور كارشناسان فوتبال می پردازد.
مدیر گروه مسابقات ورزشی رادیو ورزش اشاره می كند: در كوران برگزاری مسابقات گاهی یك مسئول، مربی و یا یك ورزشكار نسبت به طرح موضوعی در برنامه انتقاد دارد كه ممكن است طرح آن به مذاقش زیاد خوش نیامده باشد. اما رادیو ورزش این تعامل را با مخاطبین خود همواره ایجاد كرده كه بصورت دوسویه آماده شنیدن پاسخهای آنهاست.
وی به پشتوانه سازی مطلوب این شبكه در بكار گیری گزارشگران متنوع ورزشی در رشته های مختلف اشاره می كند و تصریح می كند هر گزارش ورزشی، گزارشگر خاص خود را می طلبد و خوشبختانه رادیو ورزش در هر یك از رویدادهای ورزشی مثل فوتبال، كشتی، والیبال و سایر رشته ها گزارشگر خاص خود را دارد و این امر در كیفیت گزارش و نوع اطلاعات فنی و تخصصی كه به مخاطبین ارائه می شود نیز كاملا موثر و مشهود است.
احمد طبخی در پایان تصریح میكند امسال نیز همچون سالهای قبل با شروع لیگ برتر فوتبال طبق جدول زمانی، برنامه ریزی جامع و دقیقی برای بازتاب مطلوب این بازیها در نظر گرفته شده است . همینطور در كنار بازتاب رقابتهای مختلف ورزشی، پخش زنده مرحله نیمه نهایی باشگاههای آسیا و بازیهای تیم ملی فوتبال كشورمان را در دستور كار خواهیم داشت.

دسترسی سریع