صالحی امیری: ورزشکاران جانباز و معلول قهرمانان واقعی ما در همین جغرافیا هستند

رییس کمیته ملی المپیک که در مراسم هفته و روز ملی پارالمپیک حضور داشت، گفت: صحنه‌هایی که توسط ورزشکاران جانباز و معلول ایجاد می‌شود، هر یک قابلیت فیلم و سناریو دارد.

1400/07/24
17:03

به گزارش رادیو ورزش؛ رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک گفت: امروز روز مبارکی برای ملت ایران، قهرمانان و خانواده شهدا و تمام کسانی که در سراسر کشور روز ملی و هفته پارالمپیک را گرامی داشتند، محسوب می‌شود.

وی افزود: دلیل اینکه امروز روز ملی پارالمپیک نام گذاری شده و آن را گرامی می‌داریم و آن را به تمام ایرانیان انعکاس می‌دهیم این است که امروز، روز غرور و قدرت ملی است و این پیام را از این تریبون به تمام ایرانیان جهان انتقال می‌دهیم.

صالحی امیری خاطرنشان کرد: این که ورزشکاران معلول غرور و غیرت ایرانیان را به نمایش می‌گذارند و پرچم کشور را به اهتزاز در می‌آورند، باید قدردان زحمات آن‌ها باشیم. هر چند در ظاهر معلولیت جسمی دارند، اما در باطن قهرمانان کشورمان، درس غیرت و غرور را به ما می‌آموزند.

صالحی امیری تاکید کرد: این ورزشکاران اگرچه به ظاهر متفاوت هستند، اما در باطن بسیار بزرگ هستند، فراموش نکنیم اگر این نتایج توسط این ورزشکاران به دست می‌آید به خاطر خون شهداست.

وی با بیان اینکه پارالمپیک با حضور خسروی وفا هویت پیدا کرده است، از قهرمان سیامند رحمان یاد کرد و اینکه بارها پرچم کشورمان را به اهتزاز در آورد.

صالحی امیری اظهار کرد: صحنه‌هایی که توسط ورزشکاران جانباز و معلول ایجاد می‌شود، هر یک قابلیت فیلم و سناریو دارد. به دنبال قهرمانان کاذب خارجی نباشید، قهرمانان واقعی ما در همین جغرافیا هستند.

رییس کمیته ملی المپیک در پایان گفت: باید مقابل قهرمانان جانباز و معلول سر تعظیم فرود آورد.انتهای پیام/

دسترسی سریع