فضل اله باقرزاده شمشیربازی به مربی خارجی اعتقادی ندارد

مجمع سالیانه فدراسیون شمشیربازی برگزار شد و رییس فدراسیون عنوان کرد که به استفاده از مربی خارجی اعتقادی ندارد و البته با توجه به قیمت ارز بودجه‌اش را هم نخواهد داشت.

1399/07/09
08:40

به گزارش رادیو ورزش، مجمع سالیانه فدراسیون شمشیربازی با ریاست مهدی علی نژاد معاون قهرمانی وزارت ورزش به صورت وبینار در آکادمی ملی المپیک برگزار شد. کیکاووس سعیدی نماینده کمیته ملی المپیک بود.
مجتبی عابدینی و علی پاکدامن و کیانا باقرزاده نماینده ورزشکاران و میر محمدی نماینده مربیان در مجمع بودند.
*باقرزاده: به آوردن مربی خارجی اعتقاد ندارم
فضل اله باقرزاده رییس فدراسیون شمشیربازی گفت: فعالیت در شمشیربازی خیلی سخت است. در گذشته این رشته مورد توجه جامعه نبود اما الان شرایط بسیار متفاوت شده است و مطبوعات و صدا و سیما به ما توجه می‌کنند. وقتی مردم ببینید چقدر شمشیربازی مفرح است، جذب آن می‌شوند. قبلا دنبال مدیران کل استان‌ها بودیم اما برخی از آن‌ها فقط دنبال فوتبال بودند اما الان مدیران کل استان‌ها توجه ویژه دارند و خودشان با ما تماس می‌گیرند.
در استان چهار محال و بختیاری شمشیربازی را راه اندازی کردیم اما چون به آن توجه نشد تعطیل شد و اکنون دوباره عنوان کردند که دارند فعالش می‌کنند.
او ادامه داد: ما با مشکلات سخت افزاری زیادی روبرو هستیم و حتی برای تهیه یک تیغه مشکل داریم. الان در میدان منیریه بروید از جان آدمیزاد تا شیر مرغ می‌بینید اما یک مغازه شمشیربازی نیست. البته یکی از نکاتی که باید دوستان بدانند این است که وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک ما را حمایت می‌کنند و جهش خوبی در مورد بودجه وزارت ورزش داشتیم که با توجه به نتایج ما و کسب سهمیه المپیک، این افزایش بودجه را داشتیم. ما مجوز برگزاری اردوها را گرفته‌ایم و ان‌شاءالله اردوها را با حمایت استان‌ها آغاز می‌کنیم تا بهترین نفرات خود را برای مسابقات زون آسیا که فروردین است، آماده کنیم.
رییس فدراسیون شمشیربازی با اشاره به استفاده از مربیان داخلی در سه اسلحه گفت: ما با توجه به شرایط ارزی امکان استفاده از مربیان خارجی نداریم. ما از سال 82 تا 86 و سپس از سال 89 تاکنون نتوانستیم در جایی بنشینیم و بگوییم که اکنون بودجه ما با بودجه بسیاری از رشته‌های مطرح کشور برابری می‌کند. ورزش دانشگاه‌ها اصلا به ما توجه نمی‌کرد اما الان نگاه‌ها فرق کرده است و ما این را مدیون حرکت دسته جمعی هستیم. باید در اسلحه‌های دیگر هم تقویت شویم و اصلا دنبال مربی خارجی نیستیم چون علاوه بر اینکه اعتقادی به آن ندارم، بودجه‌اش را هم ندارم.
پس از صحبت‌های باقرزاده، حسابرس‌های مستقل فدراسیون گزارش خود را برای سال 97 و 98 ارائه کردند که مورد تصویب قرار گرفت و علی نژاد نیز نسبت به انضباط مالی فدراسیون اعلام رضایت کرد.
خزانه دار فدراسیون هم گزارش خود را ارائه کرد که این گزارش هم بدون مشکل مورد تصویب مجمع قرار گرفت.
*علی‌نژاد: بودجه فدراسیون را 60 درصد افزایش دادیم
علی‌نژاد نیز گفت: مبلغ قابل توجهی که حدود 60 درصد است به بودجه سال 99 فدراسیون شمشیربازی اضافه شد. این در حالی است که در برخی رشته‌ها کاهش بودجه هم داشتیم. ما در پایان سال هم سعی کردیم کمکی به فدراسیون داشته باشیم و اکنون می‌بینیم که فدراسیون بدهی جاری ندارد.
گزارش بازرس هم مورد تصویب اعضای مجمع قرار گرفت.
*سعیدی: شمشیربازی از امیدهای ما در المپیک توکیو است
کیکاووس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: یادم می‌آید سال 59 یک سالن در خیابان ورکش بود که به شمشیربازی تعلق داشت اما آنجا کاراته تمرین انجام می دادیم . اکنون ساماندهی خوبی در شمشیربازی انجام شده و دستاورد های خوبی هم داشته است. شمشیربازی الان از امیدهای ما در المپیک توکیو است. این رشته به نقطه خوبی رسیده و در آستانه کسب مدال المپیک رسیده است.
رییس هیات آذربایجان غربی درخواست افزایش بودجه برای دو اسلحه اپه و فلوره داشت تا بتوانند همپای سابر گام بردارند.
*برگزاری اردوی تیم ملی شمشیربازی از هفته سوم مهر
باقرزاده پس از شنیدن صحبت‌های روسای هیات‌ها گفت: مجوز برگزاری اردوها را گرفته‌ایم اما پروتکل‌های آن سخت است و نامه‌های آن را به سرمربیان می‌دهیم تا برنامه‌های خود را ارائه کنند. فکر می‌کنم از هفته سوم مهر اردویی را داشته باشیم. من از وضعیت تجهیزات خبر دارم و برای سالن هم باید روسای هیات ها در استان های خود با استاندار و مدیران کل استان‌ها تعامل داشته باشند.
او ادامه داد: من پول را برای هر کسی خرج نمی‌کنم اما اگر یک شمشیرباز استعداد داشته باشد، جانم را هم برایش می‌دهم. ما نگاه حمایتی به تمام رشته‌ها داریم و استعدادهای خوبی هم کشف کردیم. از همه استان‌ها نیز تشکر می‌کنم چون می‌دانم همه دارند زحمت می‌کشند. سعی می‌کنم خود فدراسیون تجهیزاتی بگیرد و در اختیار هیاتها بگذارد.

دسترسی سریع