ورود کمیته ملی المپیک به حذف کامپوند از بازیهای آسیایی

کمیته ملی المپیک از طریق مذاکره با نهادهای بین‌المللی حذف کامپوند از بازی‌های آسیایی را پیگیری خواهد کرد.

1399/07/08
08:32

به گزارش رادیو ورزش، سایت فدراسیون جهانی تیراندازی با کمان در حالی به رویدادهای سال‌های آینده اشاره کرده که در بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو ماده کامپوند از این بازی‌ها حذف شده و مسابقات فقط در ریکرو برگزار می‌شود.
به دنبال این اتفاق فدراسیون تیراندازی با کمان با ارسال نامه‌ای به فدراسیون جهانی اعتراض خود را از حذف کامپوند اعلام کرد.
غلامرضا شعبانی‌بهار رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان کشورمان همچنین در واکنش به این اتفاق با کمیته ملی المپیک نیز وارد مذاکره شده و توضیحات لازم را ارائه کرده است.
کیکاووس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک در خصوص واکنش کمیته به حذف کامپوند از بازی‌های آسیایی هانگژو اظهار داشت: آقای شعبانی بهار در خصوص حذف کامپوند گزارشی را به کمیته ملی المپیک ارائه کرد. سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته بلافاصله دستور داد موضوع از طریق مراجع ذیربط پیگیری شود.
وی افزود: قرار شد با شورای المپیک آسیا و نهادهای مربوطه مکاتباتی صورت بگیرد. ایران در رشته کامپوند در گذشته حرف برای گفتن داشته و در بازیهای آسیایی اینچئون در بخش انفرادی توسط اسماعیل عبادی طلا گرفت. در جاکارتا هم با توجه به اینکه فقط رشته تیمی شرکت داست، مدال برنز کسب کرد.
دبیر کل کمیته ملی المپیک با اشاره به مدال‌آوری کامپوند، خاطرنشان کرد: کامپوند رشته‌ای است که برای ایران مدال دارد. قطعا کمیته ملی المپیک با جدیت به این موضوع می‌پردازد و پیگیری‌های لازم با دستور صالحی امیری صورت می‌گیرد.
منبع: فارس

دسترسی سریع