بررسی ها برای تغییر رنگ مدال کمیل قاسمی

IOC در پاسخ به نامه کمیته ملی المپیک در خصوص تغییر رنگ مدال بازی های المپیک 2012 قهرمان با اخلاق و ارزنده کشورمان عنوان داشت، موضوع کمیل قاسمی در حال بررسی اما قادر به اعلام بازه زمانی دقیق برای اتمام آن نمی باشیم.

1399/04/25
14:06

به گزارش رادیو ورزش؛ پس از اعلام مثبت شدن تست دوپینگ دارندگان مدال طلا و نقره کشتی آزاد وزن 125 کیلو گرم بازیهای المپیک 2012 لندن،کمیته ملی المپیک در نخستین نامه خود که چهارم دسامبر 2019 یا همان 13 آذر سال 98 به IOC ارسال شد خواهان تغییر رنگ مدال کشتی‌گیر کشورمان شد که در همان تاریخ نیز جواب آن دریافت شد.
سپس کمیته ملی المپیک در تاریخ 27 ژوئن 2020 برابر با 7 تیر 1399 در دومین نامه خود به کمیته بین‌المللی المپیک خواستار تسریع در تخصیص مدال المپیک کمیل قاسمی در بازی‌های المپیک 2012 شد که با توجه به تعطیلی کمیته بین‌المللی المپیک به دلیل شیوع کرونا و دور کاری کارمندان آن و همچنین اعتراض دو ورزشکار دوپینگی و پروسه زمان بر بودن بررسی شکایت و تست مجدد نمونه آزمایش B آنها و عدم برگزاری نشست هیات اجرایی IOC به جهت شیوع ویروس کرونا،این امر کمی زمان بر شد اما سرانجام کمیته بین المللی المپیک در پاسخ به نامه دوم کمیته ملی المپیک با ارسال نامه ای چنین عنوان داشت:
جناب آقای/ سرکار خانم
ضمن تشکر از ایمیل ارسالی، بابت تاخیر در پاسخ پوزش می‌خواهیم.
با عنایت به روند داخلی کار در کمیته بین‌المللی المپیک، باید منتظر تکمیل مراحل تست دوباره ورزشکارانی که مجددا طبقه بندی شده‌اند بمانیم. پس از تکمیل این پروسه فدراسیون بین‌المللی طبقه‌بندی ورزشکاران را رسما اعلام نموده و تصمیم در خصوص تخصیص مجدد مدال‌ها به هیات اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک ارائه خواهد شد.
به این ترتیب قادر به اعلام یک بازه زمانی دقیق برای اتمام پروسه نمی باشیم اما به کمیته ملی المپیک ایران اطمینان می دهیم که این موضوع (آقای کمیل قاسمی) در حال بررسی است.
با احترام
جسی نومن
مدیر ارشد پروژه ارتباطات و خدمات بازیهای کمیته های ملی المپیک
گفتنی است، صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک بعد از دیدار با کمیل قاسمی قهرمان ارزنده کشورمان با ارسال نامه ای به رئیس اتحادیه جهانی کشتی در تاریخ 7 جولای 2020 خواستار پیگیری جدی این نهاد جهت تغییر رنگ مدال کمیل قاسمی در بازیهای المپیک 2012 لندن شد.

دسترسی سریع