برپایی همایش "زن و ورزش" با حضور مسئولان کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش

افتتاحیه همایش ملی زن و ورزش (فرصت‌ها و چالش‌ها) امروز سه شنبه 24 دی ماه در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

1398/10/24
10:21

به گزارش رادیو ورزش؛ در این همایش نصرالله سجادی، سرپرست کاروان ایران در المپیک 2020، طاهره طاهریان، نایب رئیس کمیته ملی المپیک، فرهادی زاد معاون وزیر ورزش، معصومه ابتکار، طباطبایی و همچنین برخی از روسای فدراسیون‌ها و نواب رئیس از جمله رئیس فدراسیون بسکتبال، غلامرضا شعبانی‌بهار و آرش میراسماعیلی حضور داشتند.
مهین فرهادی زاد، معاون امور بانوان وزارت ورزش در این همایش اظهار داشت: از ورزش به عنوان ابزار هدایت عامه نگاه می کنند و مشارکت زنان از کلیدهای مهم پیشرفت است. کمیته بین المللی المپیک با تشکیل کار گروهی به عدالت جنسیتی اقدام کرده و پروژه متعادل سازی ورزش برای زنان و مردان به تصویب رسیده است.
معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور، عنوان کرد: علاوه بر سلامت، نشاط اجتماعی را هم این روزها به ورزش ارتباط می دهند. ورزش عامل پیش برنده جوامع مطرح می شود. در کشور ما مسئله ورزش به خوبی بین سیاست گذاران مورد توجه قرار گرفته است. با توجه به هدف گذاری های صورت گرفته باید به ورزش به ویژه ورزش زنان بیش از گذشته توجه کنیم. یکی از موفقیت های زنان در کشور ما مربوط به ورزش بوده است.
وی افزود: در دولت دوازدهم بر اساس قانون برنامه ششم توسعه، سیاست‌های رهبری و سیاست های اختصاصی رئیس جمهور محور عدالت جنسیتی و برنامه ریزی ملی برای عدالت جنسیتی را سرلوحه کارمان قرار دادیم. اگر به من بگویند یک هدف که همه برنامه ها را در بگیرد نام ببرید بحث برنامه ریزی برای عدالت جنسیتی است. ما شاخص هایی بر اساس کار مشترک با دستگاه ها از جمله وزارت ورزش در 8 محور تعریف کردیم که محور دوم ورزش است. در محور ورزش 6 عنوان داریم.
معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ما باید برنامه ریزی کردیم 30 درصد از پست‌های مدیرتی تا پایان دولت دوازدهم در اختیار زنان قرار بگیرد. ما دو دوره کارنانه داریم که کارنامه عملکرد هر وزیر و هر استاندار را در مورد به کارگیری مدیر زن محاسبه کردیم و به آنها دادیم. بررسی ها نشان می‌دهد که تا الان حدود 20 درصد از مدیران دولت را زنان برعهده دارند.

دسترسی سریع