تاسیس آکادمی ورزش‌های پارالمپیکی غرب آسیا در جزیره کیش

کمیته ملی پارالمپیک ایران با همکاری سازمان منطقه آزاد کیش آکادمی ورزش‌های پارالمپیکی غرب آسیا را در این جزیره تاسیس کرد.

1398/08/21
10:31

به گزارش رادیو ورزش، کمیته ملی پارالمپیک ایران در نظر دارد با همکاری سازمان منطقه آزاد کیش اقدام به تاسیس آکادمی های ورزشی و نیز ورزش افراد دارای معلولیت غرب آسیا نماید.
روز گذشته غلامحسین مظفری مدیرعامل و رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد تجاری - صنعتی کیش، میهمان کمیته ملی پارالمپیک بود. وی در نشستی صمیمانه با محمود خسروی وفا، رئیس و هادی رضایی، دبیر کمیته ملی پارالمپیک، از نزدیک در جریان روند فعالیت‌های کمیته و آماده سازی تیم های ملی برای بازی های پارالمپیک قرار گرفت.
مظفری که خود از جانبازان سرافراز دفاع مقدس است، آمادگی سازمان منطقه آزاد کیش را برای همکاری با کمیته ملی پارالمپیک در راستای توسعه اهداف جنبش پارالمپیک اعلام کرد و بر اساس پیشنهاد ارائه شده از سوی کمیته ملی پارالمپیک، مقرر شد جزیره کیش به عنوان محل تاسیس آکادمی های ورزش‌های پارالمپیکی و نیز ورزش افراد دارای معلولیت غرب آسیا معرفی شود.
همچنین با توجه به نزدیک بودن شرایط جوی این جزیره به شرایط توکیو، محل برگزاری بازی‌های پارالمپیک توکیو 2020، مقرر شد تمرینات ملی‌پوشان اعزامی به این دوره از بازی‌های پارالمپیک با مشارکت سازمان منطقه آزاد و تربیت بدنی کیش در این جزیره برگزار شود.
با توجه به نظر مساعد این سازمان در راستای همکاری صمیمانه با کمیته ملی پارالمپیک، در آینده‌ای نزدیک تفاهم‌نامه همکاری میان کمیته ملی پارالمپیک و سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص همکاری‌های مشترک در ورزش جانبازان و معلولین و نابینایان و کم بینایان منعقد خواهد شد.

دسترسی سریع