ترکیب تیم سابر ایران در جام جهانی مصر

چهار سابریست اعزامی ایران به جام جهانی شمشیربازی مصر مشخص شدند تا در ایستگاه پایانی کسب سهمیه المپیک بدرخشند.

1398/07/29
10:07

به گزارش رادیو ورزش؛ تیم ملی شمشیربازی سابر ایران آخرین تمرینات خود را در آکادمی ملی المپیک پشت سر می گذارد تا برای جام جهانی مصر آماده شود.
جام جهانی مصر برای سابریست های ایران بسیار حیاتی است چرا که به دنبال قطعی کردن سهمیه تیمی المپیک هستند تا از این پس با خیال راحت تر در رویدادهای پیش رو شرکت کنند.
در جام جهانی مصر که 23 تا 25 آبان در دو بخش انفرادی و تیمی برگزار می شود، مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمد رهبری و محمد فتوحی شرکت می کنند.
ایران در آخرین رنکینگ فدراسیون جهانی شمشیربازی که بعد از مسابقات قهرمانی جهان مجارستان اعلام شد، با 252 امتیاز ششم جهان است و با توجه به فاصله ای که با چین (تیم دهم جهان) دارد از شانس زیادی برخورد است تا به عنوان نماینده قاره آسیا راهی المپیک 2020 شود و در نظر دارد در همین جام جهانی مصر کار را تمام کند.
سابریست های ایران در حالی تمام تلاش خود را می کنند که به سهمیه تیمی المپیک برسند که از حداقل نیاز خود که شامل یک سالن تخصصی است، محرومند. این مسئله بارها از سوی سابریست ها، سرمربی و مسئولان فدراسیون مطرح شد اما هنوز مسئولان ورزش ایران این مشکل سابریست ها را حل نکرده اند.

دسترسی سریع