شهناز یاری: زمانی برای جوانگرایی نداریم

سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان: جوانگرایی جزو برنامه‌هایم بود و هست؛ اما تا مسابقات آسیایی زمان زیادی نداریم و نمی توانم قولی بدهم.

1398/07/22
13:37

به گزارش رادیو ورزش؛ تیم ملی فوتسال بانوان ایران تیرماه سال 1399 به جام ملت‌های فوتسال زنان آسیا اعزام خواهد شد.
شهناز یاری، در تشریح برنامه های آماده سازی تیم ملی گفت: اکنون بازیکنان در لیگ برتر بازی می‌کنند و آمادگی نسبی دارند. به خاطر باشگاه‌ها نمی‌توانیم هر 10 روز یک بار اردو برگزار کنیم و به آنها حق می‌دهم چون سرمایه‌گذاری کردند و می‌خواهند نتیجه خود را در لیگ ببینند، به همین دلیل اردوهای تیم ملی تا اسفند کوتاه مدت خواهد بود.
وی، به اهمیت بازیهای تدارکاتی برای بهبود شرایط بازیکنان تأکید کرد و افزود: تمرین بدون بازی تدارکاتی کمک زیادی به پیشرفت بازیکنان نمی‌کند در نتیجه تمرینات زمانی ارزشمند است که در مسابقه و بالاترین سطح ارزیابی شود. با انجام چند بازی و با آنالیز بازیکنان ایراداتمان را پیدا می‌کنیم و تا زمان اعزام آنها را به حداقل می‌رسانیم.
یاری اظهار کرد: جوانگرایی جزو برنامه‌هایم بود و هست اما باید زمان را در نظر بگیریم؛ تا مسابقات آسیایی زمان زیادی نداریم و این تیم یک سال بدون برنامه و مسابقه بوده است. اگر از دو سال پیش وقت داشتم این جوانگرایی را از همان موقع انجام می‌دادم و چند بازیکن جوان را به تیم اضافه می‌کردم اما الان هیچ قولی نمی‌دهم که تغییرات زیادی برای جوانی تیم انجام دهیم. جوانان باید تجربه بین المللی کسب کنند و در کنار با تجربه ها پیشرفت کنند بنابراین جوان گرایی را بعد از مسابقات آسیایی دنبال می‌کنم.

دسترسی سریع