دستورالعمل جدید وزیر نفت/ شوکی بزرگ برای تیم های نفتی!

عطاءالله بهادری، رئیس هیئت مدیره باشگاه نفت مسجدسلیمان

1398/07/17
18:41

دستورالعمل جدید وزیر نفت/ شوکی بزرگ برای تیم های نفتی!
برنامه "همیشه با ورزش" سه شنبه 16 مهر، با عطاءالله بهادری، رئیس هیئت مدیره باشگاه نفت مسجدسلیمان، در ارتباط با تصمیم وزیر نفت جهت واگذاری سه تیم نفتی به گفتگو پرداخت.
به گزارش رادیو ورزش؛ زنگنه، وزیر نفت، علاوه بر ورزش حرفه ای که پیش تر مطرح شده بود، نسبت به ورزش قهرمانی هم دستور داده است. وی برای تیم های لیگ برتری همچون صنعت نفت آبادان، نفت مسجد سلیمان و پارس جنوبی تا یکم آذر مهلت داده است که وضعیت مالکیت تیم را مشخص کنند؛ این درحالیکه است که تیم های مذکور در کوران مسابقات لیگ برتر هستند و نیز طرفداران بسیار زیادی دارند.
عطاءالله بهادری، رئیس هیئت مدیره باشگاه نفت مسجدسلیمان، در خصوص دستورالعمل جدید وزیر نفت گفت: مردم شهرهای نفتی مخصوصاً مسجد سلیمان با فوتبال عجین شده اند و با آن زندگی می کنند. نباید شرایط را طوری کرد که مردم این شهرها بگویند، آیا از نفت فقط باید آلایندگی و مشکلات زیست محیطی اش به ما برسد. مسجد سلیمان شهری است که ایران و بسیاری کشورهای دیگر را آباد کرد.
وی تصریح کرد: با اعلام این دستورالعمل روحیه مردم این شهرها گرفته شده و مستأصل هستند. هر روز تماسهایی از هواداران داخل و خارج داریم. همه به این تیم علاقه مند هستند. درست است که مسجد سلیمان در لیگ برتر نبوده، اما تیم ریشه داری است. یکی از نکات مثبت صعود تیم مسجد سلیمان به لیگ برتر این است که انشاط اجتماعی را برای مردم این شهر به ارمغان آورده است.
رئیس هیأت مدیره باشگاه نفت مسجد سلیمان، در انتقاد از دستور صادر شده از سوی وزیر نفت اظهار کرد: درست است که وزیر دست و بالش بسته است؛ اما وقتی انسان بخواهد کاری انجام بدهد، استاد است. یک برنامه ای را که بخواهند درنظر بگیرند، از یک سال، دو سال قبل می گویند ما این کارها را می خواهیم انجام بدهیم و بستر را برای تیم ها فراهم می کنند. صاحب این تیم وزارت نفت است و هزینه شده تا این تیم وارد لیگ برتر شود. بایستی به یک شکل و پیش زمینه هایی بستر را فراهم کنند.
بهادری ادامه داد: اگر هم تصمیم دارند باشگاه را به بخش خصوصی واگذار کنند، تا زمانیکه این اتفاق نیافتاده می بایست کمک هایشان را قطع نکنند. در یکی، دو سال گذشته نماینده شهر، استاندار، مدیرعامل شرکت مناطق نفت خیر و مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کمک هایی داشته اند؛ ولی خیلی جزئی بوده است. اصلاً رویم نمی شود کل بودجه ای که برای تیم بسته ایم را اعلام کنم. الان با یک سری گرفتاریهای خاص مواجه شده ایم و نمی دانیم چه کاری باید انجام بدهیم.
وی، به دیگر مشکلی که گریبانگیر این تیم است، اشاره کرد و گفت: بحث مالی یک بخش از مشکلات ما است. بنده و اعضای هیأت مدیره، همه کارمندان شرکت نفت هستیم و از این طرف دست و بالمان بسته است و مأموریت داریم که نمی توانیم فعالیت کنیم.
بهادری، در ارتباط با علت کناره گیری تارتار از این تیم بیان کرد: ما تنها تیمی هستیم که هنوز یک ریال به بازیکنانمان نداده ایم. علت رفتن تارتار از این تیم هم عدم پرداخت مطالبات بود. جهت رفع این مشکلات برای دیدن استاندار تلاش کردیم و در نهایت 2 شب گذشته ساعت یک بامداد توانستیم وی را ببینیم. از استاندار درخواست 3،4 میلیارد کردیم تا بتوانیم ظرف 48 ساعت 20،30 درصد پیش پرداخت بازیکنان را بدهیم؛ زیرا تارتار یک زمانی را گذاشته بود که اگر پرداخت نشود، دیگر مسجد سلیمان نخواهد آمد. استاندار در آن جلسه تمهیداتی را در نظر گرفت. مدیرکل ورزش و جوانان هم قول هایی داده بود. درنهایت قرار شد تا فردا بخشی از مبلغ را فراهم کنند.
برنامه "همیشه با ورزش" با اجرای سبحان اکرامی و کارشناسی اسدی و والی زاده، همه روزه به جز جمعه ها ساعت 18:30 به مدت 90 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقمندان می شود.

دسترسی سریع