بهرام‌زاده: قهرمانی را برای ما کنار نگذاشته‌اند

مربی تیم ملی وزنه‌برداری جوانان گفت: 60 درصد از ترکیب تیم ملی جوانان را نوجوانان تشکیل می‌دهند که می‌تواند محک خوبی برای ارزیابی توانایی‌هایشان باشد.

1398/07/17
11:43

به گزارش رادیو ورزش؛ مهدی بهرام‌زاده درباره شرایط وزنه‌برداران جوان برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: خوشبختانه در این مدت تمرینات و اردوهای خوبی را با حمایت‌های فدراسیون وزنه‌برداری برگزار کردیم و ورزشکاران در شرایط مطلوبی قرار دارند.
وی ادامه داد: 4 وزنه‌بردار در دسته‌های 73 کیلوگرم و فوق‌سنگین را عازم این رقابت‌ها خواهیم کرد که به همراه 6 وزنه‌بردار دیگر که از رده سنی نوجوانان به جوانان اضافه می‌شوند؛ ترکیب 10 نفره تیم تکمیل خواهد شد. خوشبختانه شرایط رکوردهای وزنه‌برداران نوجوان ما به گونه‌ای است که حتی شانس بالایی برای کسب مدال در رده جوانان هم خواهند داشت.
مربی تیم ملی وزنه‌برداری جوانان در ادامه گفت: شرایط بیشتر وزنه‌برداران ما مطلوب است و فاصله کمی با رکوردهایی که منجر به کسب مدال شده ، دارند و حتی در برخی اوزان، شانس اصلی کسب مدال طلا هستیم. در فوق‌سنگین حسن‌پور رکوردهای خوبی ثبت کرده و حتماً روی سکو خواهد بود. با توجه به مقایسه‌ای که با رکوردهای سال گذشته داشته‌ایم، در دسته 73 کیلوگرم نیز امید زیادی به کسب مدال داریم.
وی در پاسخ به این سؤال که با توجه به اینکه ایران مدافع عنوان قهرمانی جهان است، به نظر نمی‌رسد کار سختی برای قهرمانی در آسیا داشته باشد، گفت: تمام هدف ما کسب بهترین نتیجه در این مسابقات است. با توجه به اینکه تیم چین سال گذشته در این مسابقات حضور نداشت، امسال با تیمی کامل خواهد آمد، که کارمان را سخت خواهد کرد. از طرفی، کره شمالی به عنوان میزبان مسابقات نیز از مدعیان کسب عنوان قهرمانی خواهد بود.
بهرام زاده تصریح کرد: نمی‌توانیم بگوییم با توجه به رسیدن به قهرمانی جهان اینجا هم قطعا اول خواهیم شد و قهرمانی را برای ما کنار گذاشته‌اند، اما تمام تلاش‌مان را برای این عنوان خواهیم کرد، هر چند که 60 درصد از ترکیب تیم ملی جوانان را نوجوانان تشکیل می‌دهند.

دسترسی سریع