زندگی ورزشی برادران داوودی

برنامه "چهره ها" دوشنبه 7 فروردین، با علی داوودی و محسن داوودی، ورزشكاران رشته وزنه برداری، گفتگو كرد.

1396/01/07
13:27

به گزارش رادیو ورزش؛ محسن داوودی، بیوگرافی خود را بدین صورت شرح داد: بنده و علی در تهران به دنیا آمده ایم. من متولد 1370 هستم. در رشته تربیت بدنی تحصیل كردم؛ اما به دلیل اینكه جریان خدمت سربازی دیر شده بود، مجبور شدم كه فعلاً برای ادامه تحصیل در دوره كارشناسی ارشد، دست نگه دارم.
وی، در پاسخ به این پرسش كه چرا رشته وزنه برداری را انتخاب كردید، اظهار داشت: در دوران كودكی ام رشته وزنه برداری یكی از موفق ترین رشته های كشور بود و آن زمان نسل طلایی وزنه برداریمان را داشتیم كه این مسئله باعث ایجاد انگیزه در من شد. همچنین با توجه به اینكه جسته بزرگی داشتم، احساس می كردم كه در ورزش های قدرتی موفق تر خواهم بود، به همین جهت تصمیم گرفتم رشته وزنه برداری را به عنوان ورزش حرفه ای خود انتخاب كنم.
محسن داوودی، تصریح كرد: در سالهای گذشته ورزش آموزشگاهی و استعدادیابی پررنگ تر از الان بود. كودكانی كه از نظر جسته و فعالیت جسمانی بهتر بودند از طریق معلمان ورزش به مركز استعدادیابی وزنه برداری و یا دیگررشته ها معرفی می شدند. بنده در سن 13 سالگی به مركز استعدادیابی در اكباتان معرفی شدم.
علی داوودی، درباره خود گفت: من متولد 2 فروردین سال 1378 هستم. با توجه به اینكه برادرم در رشته وزنه برداری كار می كرد، به مرور به این رشته علاقمند شدم و به آن پرداختم.
وی، اضافه كرد: بنده قبل از اینكه وارد رشته وزنه برداری شوم، در رشته كشتی آزاد فعالیت داشتم. اوایل ورودم به رشته وزنه برداری تفریحی كار می كردم، اما به مرور فعالیتم جدی تر شد. خوشبختانه 3،4 ماه گذشته توانستم قهرمان نوجوانان جهان شوم.
برنامه چهره ها، با اجرای اسكویی، ایام نوروز 11:05 به مدت 55 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع