تأثیر بازی بر ابعاد رشدی كودك

برنامه "بازیهای ایرانی" یكشنبه 6 فروردین، با دكتر فرشید طهماسبی، كارشناس برنامه، در خصوص تأثیر بازی بر ابعاد رشدی كودكان گفتگو كرد.

1396/01/07
09:38

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر فرشید طهماسبی، كارشناس برنامه، در ارتباط با اثرات بازیهای بومی و محلی بر ابعاد رشدی كودكان اظهار داشت: یكی از مهمترین متغیرها در حوزه روانشناسی عزت نفس است. عزت نفس انسان را در برابر بسیاری از ناراحتی ها و بیماریهای روانی واكسینه می كند. بازیهای بومی و محلی به دلیل تطابقی كه از لحاظ فرهنگی دارند، می توانند باعث رشد عزت نفس كودكان ما شوند.
وی، ادامه داد: بازیهای ما به دلیل اینكه غالباً شرایطی فراهم می آورند كه فرد می تواند در كنار همسالان خود روابط عمومی را تقویت كند و از انزوا دور شود، قطعاً عزت نفس او هم تقویت خواهد كرد؛ همچنین در كنار آن باعث رشد خودپنداره مثبت افراد خواهد شد و فرد از حیث هویت بخشی، احساس خوبی نسبت به خود پیدا می كند.
دكتر طهماسبی، در خاتمه گفت: احساس ارزشمند بودن فرد، تعریف ساده ای از متغیر عزت نفس است؛ اما متغیرهای زیادی به این مفهوم وابسته هستند. فردی كه دارای عزت نفس است، قطعاً اعتماد بنفس نیز خواهد داشت.
برنامه بازیهای ایرانی، كاری از گروه ورزش و فرهنگ شبكه رادیویی ورزش است كه از ساعت 20:02 به مدت 23 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع