اقدامات مثبت فدراسیون پزشكی ورزشی درسال95

برنامه "دهگانه" یكشنبه 6 فروردین، با دكتر نوروزی، رئیس فدراسیون پزشكی ورزشی، درباره فعالیت های این فدراسیون در سال 95 گفتگو كرد.

1396/01/07
09:27

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر نوروزی، رئیس فدراسیون پزشكی ورزشی، عملكرد این فدراسیون در سال 95 را اینطور عنوان كرد: سال 95 برای فدراسیون پزشكی ورزشی سال موفقیت آمیزی بود. با توجه به اینكه در این سال رقابتهای المپیك را پیش رو داشتیم، تمام تلاشمان این بود كاروانی پاك به مسابقات اعزام كنیم كه خوشبختانه این اتفاق هم رخ داد و كاروانی به لحاظ جسمانی سالم و پاك از دوپینگ در المپیك حاضر شد.
وی، افزود: از دیگر اقدامات موفقیت آمیز، بازگشت پیروزمندانه بهداد سلیمی به ورزش بود. بهداد با مصدومیت شدیدی مواجه بود و این گمان می رفت كه به المپیك نرسد؛ اما با توكل به خدا و با توجه به توانمندیهایی كه در كشور عزیزمان وجود داشت، این امر مهم با هماهنگی فدارسیون وزنه برداری و پزشكی ورزشی اتفاق افتاد و بهداد توانست در صحنه المپیك حضور پیدا كند. متأسفانه این ورزشكار در رقابتهای المپیك با ناداوری روبرو شد و نتوانست به حق خود برسد.
دكتر نوروزی، اظهار داشت: در بحث بدنه فدراسیون، ما ساماندهی داخل فدراسیون را داشتیم. با توجه به اینكه بنده حدود یك سال است كه از مسئولیتم در فدراسیون می گذرد، ساماندهی مورد نیاز بود كه خداروشكر این اتفاق هم محقق شد.
رئیس فدراسیون پزشكی ورزشی، تأكید كرد: فدراسیون در سال 95 توجه جدی به استانها داشت. با عنایت به اینكه استانها بازوان اصلی توسعه پزشكی ورزشی هستند، نیاز به توجه ویژه دارند؛ در همین راستا ما هم سیاست های قبل را ادامه دادیم و استانها را به لحاظ فضای فیزیكی و كلینیك تجهیز كردیم. خداروشكر در این سال توانستیم حدود 10 استان را مجهز كنیم كه نیاز به مركز نداشته باشند.
برنامه دهگانه، در ایام نوروز ساعت 14:05 به مدت 1 ساعت و 20 دقیقه از شبكه رادیویی و رزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع