افتخارات فدراسیون جانبازان و معلولین در سال 95

برنامه "ورزش 95" شنبه 5 فروردین، با حضور سید باقری، كارشناس برنامه، اتفاقات ورزشی سال 95 فدراسیون جانبازان و معلولین را تحلیل كرد.

1396/01/05
15:00

به گزارش رادیو ورزش؛ سید باقری، كارشناس برنامه، در ارتباط با رویدادهای ورزشی كه در بخش جانبازان و معلولین در سال 95 رخ داد، گفت: سال 95، سال پر باری بود؛ 6 ماه اول آن به پارالمپیك ختم شد كه در این رقابتها مدالهای خوبی بدست آمد و 6 ماه دوم سال مسابقات قهرمانی كشور و لیگ های باشگاهی صورت گرفت. با توجه به اینكه چندین سال رقابتهای قهرمانی كشور برگزار نمی شد، امسال اتفاق خوبی رخ داد؛ زیرا ما در آینده با مسابقات جوانان معلولین كه در امارات برگزار می شود و رقابتهای  2018 جاكارتا مواجه هستیم.
وی، تأكید كرد: مسابقات قهرمانی كشور در تمامی رشته ها برگزار شد و گزینش های خوبی از جوانانی كه در این مسابقات حضور داشتند، صورت گرفت. انشالله برای ورود به تیم های ملی از این ورزشكاران دعوت خواهیم كرد.
سید باقری، در پاسخ به این پرسش كه كلیت مسابقات پارالمپیك ریو را چطور ارزیابی می كنید، بیان كرد: در سال 95 فدراسیون جانبازان و معلولین 77 مدال كسب كرد كه شامل 29 طلا، 19 نقره و 29 برنز می شد؛ 24 مدال برای مسابقات ریو بود كه 8 مدال طلا، 9 نقره و 7 برنز مدالهای كاروان ایران بود. 56 مدال مابقی به مسابقات جهانی، آسیایی و بین المللی ختم شد و چون این كاروان از فدراسیون نابینایان هم بود، 2 نقره انفرادی و یك نقره تیمی نیز از این فدراسیون با مجموع مدالها هماهنگ شد.
كارشناس برنامه، افزود: تیم والیبال نشسته ما بعد از چند سال موفق شد كه مدال طلای پارالمپیك را مجدداً از آن خود كند كه این اتفاق بسیار خوبی بود. از طرف كمیته بین المللی پارالمپیك، قهرمانی والیبال نشسته ایران جزء 50 رویداد سال 2016 تلقی شده كه جای بسی خوشحالی است.
برنامه ورزش 95، در ایام نوروز از ساعت 8:05 به مدت 45 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع