ورزش تعطیل نیست

برنامه "ورزش تعطیل نیست" شنبه 5 فروردین، دكتر قره، كارشناس ورزشی، پیرامون اهمیت فعالیت ورزشی نكاتی را ارائه كرد.

1396/01/05
12:19

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر قره، كارشناس ورزش، در خصوص اهمیت فعالیت ورزشی، اظهار داشت: امر به ورزش، امر به معروف است و برداشتن اشتباهات از نگرش ورزشی مردم، نهی از منكر است. یكی از وظایف مربیان و همه اساتید ورزشی هرس كردن گلستان ورزش ایران برای تربیت گلهای بیشتر و بهتر و در نهایت دور كردن اشتباهات رایج شده در ورزش از افكار عمومی مردم است.
وی، در ادامه گفت: بدن مدیر دارد و در مقابل فشار منظم و متناسب یا استراحت و فقر حركتی خود را تطبیق می دهد؛ پس فعالیت های ورزشی منظم بدن را قوی می كند و بالعكس، كنار گذاشتن ورزش باعث می شود كه بدن روز به روز ضعیف تر و چاق تر شود و قدرت دفاعی اش پایین بیاید.
 دكتر قره، تأكید كرد: فردی كه مدتی ورزش می كند، حتی در حد قهرمانی و پس از مدتی ورزش را كنار می گذارد، نباید توقع داشته باشد كه آمادگی جسمانی اش همانطور باقی بماند. بزرگ شدن قلب به وسیله فعالیت های ورزشی و كاهش ضربان آن، یك حسن و امتیاز است، نه یك خطر. معیار سلامتی مقدار اكسیژنی است كه ما می توانیم به وسیله ورزش وارد خونمان كنیم و خون مقدار اكسیژن را به دورترین نقطه بدن كه پوست است، برساند.
برخی افراد تصور می كنند كه تنفس عمیق باعث می شود كه اكسیژن وارد بدن شود، در صورتیكه تنفس عمیق اصلاً خوب نیست؛ زیرا دخالت در كار بدن است.
برنامه ورزش تعطیل نیست، در ایام نوروز از ساعت 7:15 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع