مهمترین اتفاقات كاراته ایران در سال 96


در برنامه "ورزش در سالی كه گذشت" چهارشنبه 8 فروردین، فرید خطیری، كارشناس ورزش های رزمی، به مرور مهمترین اتفاقات كاراته ایران در سال 96 پرداخت.

1397/01/08
13:18


به گزارش رادیو ورزش؛ فرید خطیری، كارشناس ورزش های رزمی، در ارتباط با عملكرد كاراته كاران ایران در رقابتهای قهرمانی جهان اظهار داشت: رقابتهای جهانی نوجوانان، جوانان و امیدهای جهان در رشته كاراته سال گذشته در اسپانیا برگزار شد. این مسابقات حجم بسیار زیادی از كاراته كاهای كشورهای مختلف را در خود جمع كرد؛ یعنی حدود 1710 كاراته كا از 109 كشور جهان در جزیره تنریف اسپانیا گرد هم آمدند. رقابتهای بسیار سختی بود و ما نتوانستیم در این مسابقات مقامی بهتر از پنجمی بدست بیاوریم.
ژاپن با 10 مدال طلا، یك نقره و 7 برنز موفق شد قهرمان این رقابتها شود. پس از ژاپن، مصر، تركیه، اسپانیا و ایران به ترتیب رده های دوم تا پنجم را كسب كردند. ما در این مسابقات درس هایی را آموختیم. كاروان ایران در رده سنی امید در بخش پسران هیچ مدالی كسب نكرد؛ اما دختران ما در این رده سنی توانستند یك طلا و یك نقره بدست بیاورند.
وی، به یكی از شگفتی های رقابتهای قهرمانی جهان سال گذشته اشاره كرد و گفت: یكی از شگفتی هایی كه ورزشكاران كاراته كار كاتاروی ما مخصوصاً در بخش دختران در رده سنی نوجوانان و جوانان توانستند بدست بیاورند، كسب مدال برنز در كاتای تیمی دختران بود. ما موفق شدیم با نتیجه 5 بر صفر تیم قدرتمند صربستان را شكست دهیم و به مدال برنز این رقابتها دست پیدا كنیم. این یك اتفاقی بود كه برای اولین بار در تاریخ كاراته كشورمان افتاد.
خطیری، تصریح كرد: ما اگر بخواهیم در المپیك جوانان و نوجوانان كه امسال برگزار می شود، درخشش بسیار خوبی داشته باشیم، باید تلاش بیشتری كنیم. برگزاری اردوها و تداركات مربوط به این مسابقات می تواند از اهمیت فوق العاده ای برخوردار باشد. علی رقم كمی و كاستی های زیادی كه وجود دارد؛ امیدوارم در این مسابقات به مدال دست پیدا كنیم.
برنامه ورزش در سالی كه گذشت، ایام نوروز ساعت 8:05 به مدت 50 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع