سال 96 و تاریخ سازی رشته وزنه برداری كشور

برنامه دهگانه دوشنبه 6 فروردین با حضور علی مرادی، رئیس فدراسیون وزنه برداری به بررسی عملكرد رشته وزنه برداری در سال 96 پرداخت.

1397/01/07
09:26

به گزارش رادیو ورزش؛ علی مرادی، رئیس فدراسیون وزنه برداری پیرامون عملكرد رشته وزنه برداری در سال 96 اظهار كرد: سال گذشته، سال تاریخ سازی برای فدراسیون وزنه برداری بود. دو سال پیاپی قهرمان جوانان جهان ؛ دو سال پیاپی نائب قهرمان نوجوانان جهان و دو سال پیاپی قهرمان نوجوانان، جوانان و بزرگسالان آسیا شدیم. در المپیك ریو نائب قهرمان و سال گذشته هم برای اولین بار در تاریخ این رشته قهرمانی بزرگسالان جهان را كسب كردیم. در برخی اوزان مثل 105 كیلوگرم برای اولین بار قهرمان جهان شدیم. بعلاوه 35 درصد از ركوردهای جهانی در رده جوانان و بزرگسالان در اختیار وزنه برداران ایرانی است كه رقم بسیار با ارزشی است.
مردادی درخصوص اقدامات این فدراسیون برای فعال كردن بخش بانوان بیان كرد: سال گذشته مجوز برگزاری كلاس های آموزشی و راه اندازی این رشته ورزشی را از معاونت بانوان وزارت ورزش دریافت كردیم. كلاسهای آموزشی بسیار خوبی در سطح مربیگری و داوری برای بانوان اجرا و در كنار این كلاسها صفر تا صد برگزاری یك ركوردگیری خوب را در مجموعه آزادی توسط بانوان داشتیم. از دل این ركوردگیری اردوی تیم ملی از میان استعدادهای منتخب بین گروه سنی 13 تا 20 سال در 10 تا 20 اسفند برگزار شد. از فروردین ماه حضور بانوان را با پوشش اسلامی در رویدادهای بین المللی خواهیم داشت كه امیدواریم سكوهای خوبی را كسب كنند.
وی در مورد آماده سازی ورزشكاران برای حضور در بازیهای آسیایی جاكارتا گفت: از سال قبل برنامه های آماده سازی جهت بازی های آسیایی را بسیار جدی شروع كردیم. اردوهای متعدد داخلی مشخص و در حال برگزاری است و براساس این اردوها استعدادهایی كه در تیم ملی وجود دارند؛ ارزیابی می شوند. در هر دوره از بازی های آسیایی یك مدال طلا داشتیم كه امیدواریم كه در این دوره ركوردشكنی شود و مدالهای بیشتری كسب كنیم.
برنامه دهگانه در ایام نوروز هر روز ساعت 15 از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع