ارزیابی عملكرد رشته تیراندازی در سال 96

برنامه دهگانه یكشنبه 5 فروردین با حضور دكتر علی دادگر، رئیس فدراسیون تیراندازی به ارزیابی عملكرد این رشته ورزشی در سال 96 پرداخت.

1397/01/06
11:04

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر علی دادگر، رئیس فدراسیون تیراندازی پیرامون موفقیتهای این رشته ورزشی در سال 96 اظهار كرد: در سال 96 با توجه به اینكه در دو سال قبل هیچ اعزامی برای مسابقات اهداف پرتابی نداشتیم؛ 3 اعزام خوب به قبرس، روسیه و قزاقستان انجام دادیم كه برای تیم ملی تجربه خوبی بود. مهمترین رویداد رشته تیراندازی در سال 96 كسب دو سهمیه المپیك نوجوانان بود. در مسابقات قهرمانی آسیا نیز كه در ژاپن برگزار شد؛ دختران ما سكوی اول تپانچه و سكوی دوم اسلحه های بادی را كسب كردند كه جز بهترین رویدادهای این سال بود.
دادگر درخصوص آماده سازی تیم های ملی برای حضور موفق در بازی های آسیایی جاكارتا بیان كرد: اردوهای ما از سال گذشته شروع شده است و آخر فروردین 97 تیم ملی به مسابقات جهانی كره جنوبی اعزام می شود. در خرداد ماه در مسابقات آلمان حضور خواهیم داشت و بعد از آن بازی های كشورهای اسلامی را در تبریز پیش رو داریم و سپس ورزشكاران به بازی های آسیایی جاكارتا اعزام خواهند شد. فدراسیون نیز در تلاش است كه این برنامه ها منظم پیش رود و تمامی زمینه ها را برای موفقیت خوب ورزشكاران فراهم آورد.
وی در ادامه تصریح كرد: در مورد مدال نمی توانم قولی بدهم ولی سعی ما این است كه رنگ مدالها بهتر شود و تعداد آن افزایش پیدا كند. به دنبال این هستیم كه اولین مدال اهداف پروازی را كسب كنیم و اولین سهمیه اهداف پروازی را در سال 97 بدست آوریم. در این دوره قرار است كه مسابقات میكس هم برگزار شود و امیدواریم در این رشته هم مدال بیاوریم. در ضمن بانوان ما پا به پای آقایان در ركوردها پیش می روند. با توجه به برگزاری مسابقات تیراندازی در روزهای نخست بازی های آسیایی امیدواریم اولین مدالهای كاروان ایران را بدست آوریم.
برنامه دهگانه در ایام نوروز هر روز ساعت 15 از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع