بررسی فعالیتهای فدراسیون تكواندو در سال 96

برنامه دهگانه شنبه 4 فروردین با حضور محمد فولادگر، رئیس فدراسیون تكواندو به بررسی فعالیتهای این فدراسیون در سال 96 پرداخت.

1397/01/05
08:29

به گزارش رادیو ورزش؛ محمد فولادگر، رئیس فدراسیون تكواندو پیرامون وضعیت آماده سازی تیم ملی برای حضور در مسابقات آسیایی جاكارتا اظهار كرد: قبل از مسابقات آسیایی جاكارتا، مسابقات قهرمانی آسیا را در ویتنام داریم. امیدواریم با توجه به شرایط تكواندو در بازی های آسیایی بتوانیم نتیجه خوبی كسب كنیم. بازی های آسیایی پیش رو خیلی متفاوت شده است و سابقا در 6 وزن فرصت مدال داشتیم كه الان به 5 وزن در آقایان و 5 وزن در خانمها رسیده است و در دو رشته جدید انفرادی و تیمی مسابقات پومسه و فرم اضافه شده و شرایط نسبت به دور قبل خیلی متفاوت شده است.
پولادگر درخصوص اهمیت تعامل بین كمیته ملی المپیك و وزارت ورزش در توسعه ورزش كشور بیان كرد: یقینا كمیته ملی المپیك و وزارت ورزش دو نهاد مهم در توسعه ورزش هستند و در اتفاقات خوبی كه باید از طرف ورزش خصوصا ورزش قهرمانی در رویدادهای مهم بیفتد؛ نقش بسیار تاثیرگذار دارند. در حال حاضر روند خوبی وجود دارد و هر دو نهاد همگام و همراه با یكدیگر حركت می كنند و در آینده شاهد روزهای خوبی خواهیم بود.
وی در مورد اردوهای آماده سازی تیم ملی توضیح داد: قطعا تیم های كشورهای دیگر هم با سرعت و برنامه كار می كنند. گاهی اوقات كه ورزشكاران ما نتیجه خوبی نمی گیرند؛ دلیل ضعف تیمهای ملی ما نیست بلكه تیم های رقبا بهتر كار كرده اند و شرایط در جاكارتا سختتر از اینچئون خواهد بود. تیم ملی بزرگسالان ما دائما در اردو هستند و سال بسیار شلوغی برای تكواندو بود. علاوه بر مسابقات رسمی، گرند پریم و گرند اسلم نیز اضافه شدند. بالای 22 رویداد رسمی برای تیمهای ملی بزرگسالان داشتیم كه این حجم بالا كار باعث شد؛ ورزشكاران دائما در اردو باشند و این اردوها تا حضور قدرتمند در بازی های آسیایی ادامه خواهد داشت.
برنامه دهگانه در ایام نوروز هر روز ساعت 15 از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع