سال 96 پر از اتفاقات خوشایند برای دوومیدانی كشور

برنامه دهگانه، جمعه سوم فروردین با حضور مجید كیهانی، رئیس فدراسیون دوومیدانی به موضوع ارزیابی دوومیدانی كشور در سال 96 پرداخت.

1397/01/05
08:18

به گزارش رادیو ورزش؛ مجید كیهانی، رئیس فدراسیون دوومیدانی پیرامون ارزیابی این رشته در سالی كه گذشت اظهار كرد: سال 96 پر از اتفاقات خوشایند برای ورزش دوومیدانی بود و سخت است كه یك رویداد را به عنوان شاخص ترین آنها انتخاب كرد. موفقیت تیم ملی نوجوانان، كسب چندین مدال در بازی های داخل سالن تركمنستان، میزبانی هشتمین دوره مسابقات داخل سالن آسیا در ایران و ... از جمله این موارد هستند. موفقیت در مسابقات قهرمانی دوومیدانی آسیا در هندوستان و كسب 4 مدال طلا و 1 برنز بهترین نتیجه تاریخ ورزش دوومیدانی بود كه در سال 96 بدست آمد.
كیهانی درخصوص آماده سازی تیم های ملی دوومیدانی برای بازی های آسیایی جاكارتا بیان كرد: در این سال به ارزیابی و شناخت كاملی از دوومیدانی كشور رسیدیم كه برنامه ریزی و كار تداركاتی را برای بازی های آسیایی جاكارتا برای ما آسان كرد. در پایان شهریور 96 به این نتیجه رسیدیم كه در كجای دوومیدانی آسیا قرار داریم. برنامه ریزی را از سال گذشته شروع كرده ایم و 90 درصد تیمی كه اعزام خواهند شد را شناخته ایم و تمرینات تیم های ملی از مهر ماه شروع شده است. هر فردی كه پتانسیل داشته باشد به تیم ملی اضافه می شود و تا آخر خرداد فرصت شناسایی ورزشكاران تیم ملی وجود دارد. 7 مربی خارجی در خدمت تیم دوومیدانی هستند كه جز مربیان طراز اول دنیا هستند تا تیم ملی در شرایط مطلوبی به جاكارتا اعزام شوند.
وی در ادامه افزود: تفاوت و تمایزی بین ورزشكاران قائل نیستیم و هركسی كه شانس مدال دارد به جاكارتا خواهد رفت. هیچ محدودیتی در اعزام ورزشكاران خانم یا آقا نداریم. مردم كشور ما در جاكارتا از ما مدال می خواهند و بدین جهت اعزام كیفی داریم و اعزام كمی مد نظر ما نیست. هر ورزشكاری كه شرایط كسب مدال دارد؛ اعزام می شود و هیچ حمایتی از كسی نمی كنیم. قول 3 مدال را در جاكارتا می دهم؛ البته ظرفیت دوومیدانی بالاست و ما هم تمام تلاش خود را می كنیم.
برنامه دهگانه در ایام نوروز هر روز ساعت 15 از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع