حقایقی جالب از گروه تیم‌ ملی در انتخابی جام جهانی

سایت كنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی به گروه ایران در انتخابی جام جهانی پرداخت.

1403/04/12
15:16

به گزارش رادیو ورزش؛ قرعه‌كشی مرحله سوم مقدماتی جام‌ جهانی 2026 در قاره كهن در محل كنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار شد و تیم‌های حاضر رقبایشان را شناختند.

گروه A:

ایران، قطر، ازبكستان، امارات، قرقیزستان، كره‌ شمالی

سایت كنفدراسیون فوتبال آسیا به گروه نخست انتخابی جام جهانی پرداخت و نوشت:

رقابت تكرار می‌شود

رویای ایران برای قهرمانی در جام ملت‌های آسیا برای چهارمین بار در نیمه‌نهایی پایان یافت و قطر برای دومین بار متوالی این جام را بالای سر برد. اكنون قطر دوباره در گروه A با ایران دیدار خواهد كرد. این در شرایطی است كه ایران چهارمین حضور متوالی در جام جهانی را هدف قرار داده است. قطر، میزبان جام جهانی 2022، تلاش خواهد كرد با شایستگی جواز حضور در این رقابت‌ها را به دست آورد. عنابی‌ها دوره قبل به خاطر میزبانی در جام جهانی بودند و هنوز از طریق رقابت‌كردن نتوانسته‌اند سهمیه حضور در این رقابت‌ها را به دست بیاورند.

نگاه‌ها به ایران

با توجه به جایگاه ایران به عنوان یك قدرت در فوتبال آسیا انتظار می‌رود تیم ملی یكی از دو مكان اول یا دوم گروه را برای خودش قطعی كند. با این حال این اتفاق ممكن است آسان نباشد چون قطر، ازبكستان و امارات همگی در دوره قبلی این رقابت‌ها بدون شكست بودند و تیم‌های قرقیزستان و كره شمالی كه دو بار در جام جهانی حضور داشته است نیز مصمم‌اند خودشان را نشان دهند. تیم ملی ایران در دور دوم چهار برد و دو تساوی كسب كرد تا به عنوان تیم اول گروهش صعود كند و امیدوار است كه نتایج خوبش را در دور سوم تكرار كند.

ازبكستان مطمئن

ازبكستان خوشبینانه‌ وارد دور سوم رقابت‌ها می‌شود. آنها دور دوم مسابقات مقدماتی را بدون شكست به پایان رساندند و دو تساوی مقابل ایران به دست آوردند و در مرحله یك‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا نیز مقابل قطر ایستادند و میزبان برای صعود به ضربات پنالتی نیاز داشت. با توجه به تعداد زیادی از بازیكنان بااستعداد در تركیب تیم كاتانچ، ازبكستان مطمئناً برای حضور در جام جهانی شانس زیادی خواهد داشت.

كره‌شمالی تسلیم‌ناپذیر

كره شمالی كه از سال 2010 نتوانسته است به جام جهانی صعود كند، همه را با عملكرد قدرتمندانه‌اش در این دوره غافلگیر كرده و انسجام و روحیه جنگندگی واقعی را به نمایش گذاشته است. این تیم با پیروزی مقابل سوریه و میانمار توانست بعد از ژاپن به عنوان تیم دوم راهی دور بعد شود.

روحیه تسلیم‌ناپذیر كره شمالی در دور قبل باعث شد كه آنها حریف آسانی برای هیچ تیمی نباشند. كره شمالی به دلیل همه‌گیری كرونا مجبور به انصراف از مسابقات مقدماتی جام جهانی 2022 قطر شد و حالا بعد از چند سال وقفه دوباره در سطح نخست آسیا رقابت می‌كند. كره شمالی مصمم است برای سومین بار به جام جهانی راه پیدا كند.

قرقیزستان در میان بزرگان

قرقیزستان با صعود به این مرحله از مسابقات مقدماتی تاریخ‌سازی كرد و تیم آسیای میانه اكنون باید خودش را برای رقابت با بهترین‌های قاره آماده كند. كره شمالی تنها تیمی است كه در گروه، پایین‌تر از آنها قرار دارد. شاگردان ماكسیم لیسیتسین می‌خواهند چالشی جدی برای تیم‌های دیگر گروه باشند و با توجه به قدرتی كه در بازی خانگی خود دارند ممكن است بتوانند شگفتی‌ بیافرینند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع