رنگرز: هر 6 فرنگی‌كار ایران شانس مدال المپیك هستند/ در چرخه انتخابی اعمال سلیقه نداشتیم

سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی، با ابراز رضایت از شرایط ملی‌پوشان كشتی فرنگی ایران برای حضور در المپیك، گفت: هر 6 ملی‌پوش ما شانس كسب مدال المپیك هستند.

1403/03/29
21:48

به گزارش رادیو ورزش؛ حسن رنگرز درباره شرایط تیم ملی كشتی فرنگی در راه آماده‌سازی برای حضور در المپیك پاریس، اظهار كرد: اردوی تیم ملی را با تمرین وزنه به پایان رساندیم و از دوم تیر اردوی بعدی ما آغاز خواهد شد. در این اردو 3 ملی‌پوش المپیكی ما حاضر بودند و به 3 ملی‌پوش دیگر به دلیل حضور در تورنمنت مجارستان در روزهای پایانی این اردو استراحت دادیم تا در 3 اردوی بعدی كیفی‌تر حاضر شوند. در 2 اردوی دیگر تا المپیك تمرینات پرفشار خواهیم داشت و در نهایت اردوی قبل از المپیك نیز اردوی آماده‌سازی برای حضور در مسابقات خواهد بود.

سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی، افزود: در مجموع از وضعیت بچه‌ها راضی هستم. پروفسور میرزایی برنامه‌های بسیار خوبی را تدارك دید و همكاران فنی من نیز موضوعات فنی را رصد می‌كنند. امیدوارم در اردوهای بعدی بچه‌ها بتوانند به دور از آسیب‌دیدگی و بیماری بهترین شرایط را برای آماده‌سازی خود داشته باشند.

وی درباره حضور فرنگی‌كاران ایران در تورنمنت مجارستان و مشخص شدن 3 ملی‌پوش دیگر ایران در المپیك پاریس، گفت: خوشحالم چرخه انتخابی تیم ملی علی‌رغم همه حساسیت‌ها در یك مسیر شفاف و عادلانه اجرا شد. خود را مقید می‌دانیم تمامی خروجی این چرخه را بپذیریم و سعی كردیم هیچ دخل و تصرفی در چرخه انتخابی تیم ملی نداشته باشیم. برای ما نفر پیروز در رقابت انتخابی ملاك بود و در هیچ جای چرخه نیز اعمال سلیقه نكردیم.

رنگرز تصریح كرد: اگر چرخه برای كشتی‌گیری سخت‌تر و دشوارتر بود به این دلیل بود كه ما امكانی را برای كشتی‌گیر مدال آور در مسابقات جهانی سال گذشته قائل شدیم كه به اعتقاد من بر مبنای عدالت بود. كشتی‌گیران جوان بایستی گام‌های متعددی بردارند تا شایستگی خود را اثبات كنند.

سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی، با اشاره به مشخص شدن فرنگی‌كاران اوزان 60، 67 و 77 كیلوگرم در المپیك پاریس، گفت: مهدی محسن‌نژاد كه سال گذشته در مسابقات جهانی ملی‌پوش ما بود و پس از 7 دور رقابت سنگین كسب سهمیه كرد، توانست ملی‌پوش وزن 60 كیلوگرم ما در المپیك شود. در 67 كیلوگرم، سعید اسماعیلی طبق چرخه ماراتن طولانی را طی كرد چرا كه كشتی‌گیر مقابل او محمدرضا گرایی دارنده 4 مدال جهانی و المپیك بود و در نهایت رقابت 2 از 3 را توانست با شایستگی پشت سر بگذارد و ملی‌پوش این وزن شود. در 97 كیلوگرم نیز هادی ساروی در جام وهبی‌امره ملی پوش ما در المپیك شد و بعد از آن هم به مسابقات آسیایی رفت اما حضور او در تورنمنت مجارستان به دلیل بهبود جایگاه او در رنكینگ بود كه خدا را شكر به این هدف رسیدیم و در حال حاضر او در رنكینگ سوم قرار دارد و در جایگاه خوبی برای جدول المپیك قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: در مسابقات مجارستان از كشتی‌گیران اوزان غیر المپیكی هم راضی بودیم. دادمرز با غلبه بر نایب قهرمان جهان خود را یك گام به مدال طلا نزدیك كرد. دلخانی دو مبارزه خوب را برد و در یك كشتی‌هم دور از انتظار ظاهر شد كه به دلیل آسیب‌دیدگی از ناحیه ابرو بود. سهرابی كشتی‌های خوبی گرفت و منهای كشتی مقابل حسرت جعفراف كه 5 بر صفر به وقت دوم رفت، نمایش خوبی داشت. اگر مشكل خاك او برطرف شود می‌توانیم او را یك كشتی‌گیر طلایی بدانیم.

رنگرز خاطرنشان كرد: در وزن 82 كیلوگرم نماینده ما خیلی ضعیف ظاهر شد و كماكان مشكل این وزن برای ما باقی ماند. به دنبال این هستیم كه در اردوهای پیش رو و در تورنمنت‌ها این خلاء را برای جهانی اوزان غیر المپیكی پر كنیم. در وزن 87 كیلوگرم محمدحسین محمودی عالی ظاهر شد و دو حریف خوب قزاق و ترك را با شایستگی شكست داد. در وزن 130 كیلوگرم نیز فردین هدایتی انصافا در قد و قواره قهرمان جهان و المپیك ظاهر شد و یك پشتوانه خیلی خوب در وزن 130 كیلوگرم ما خواهد بود.

سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی، در پایان درباره پیش‌بینی خود از نتایج فرنگی‌كاران ایران در المپیك پاریس، گفت: المپیك میدانی است كه همه كشورهای صاحب نام برای موفقیت در آن برنامه ریزی می‌كنند. 16 كشتی‌گیر برتر با كیفیت فوق العاده و با بدن‌های آماده به این مسابقات می‌آیند. پیش‌بینی در رشته فاقد ركورد مثل كشتی اشتباه است. آن چیزی كه می‌خواهم بر روی آن تاكید می‌كنم این است كه این دوره المپیك جزو معدود ادواری است كه تیم ملی كشتی فرنگی با 6 نماینده (سهمیه كامل) در آن حضور دارد و همچنین جزو معدود المپیك‌هایی است كه ما به هر 6 كشتی‌گیرمان امید كسب مدال داریم. امیدوارم بچه‌ها به خوبی آماده نبرد در این رویداد بزرگ شوند و با كسب موفقیت باعث شادی دل مردم عزیزمان شوند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع