كاوه: یزدانی می‌تواند با دومین طلای المپیك جاودانه شود/ امید زیادی به این تیم دارم

سرمربی تیم ملی كشتی آزاد با تمجید از عملكرد حسن یزدانی در تورنمنت مجارستان، گفت: او خیلی خوب ظاهر شد و توانست به دوبنده تیم ملی در المپیك برسد.

1403/03/19
13:49

به گزارش رادیو ورزش؛ محسن كاوه درباره عملكرد حسن یزدانی در تورنمنت رنكینگ مجارستان، اظهار كرد: هدف اصلی ما برای اعزام حسن یزدانی به این مسابقات این بود كه او بعد از عمل جراحی در یك رویداد خوب و با كیفیت از نظر آمادگی بدنی امتحان شود. گروه او طوری بود كه با 3 حریف كه از نظر كیفی خوب بودند مبارزه كرد. درست است یزدانی همه رقبایش را با اختلاف برد اما حریفان او از نظر كیفی خوب و مدال‌دار بودند و این مسابقات محك بسیار خوبی برای یزدانی بعد از عمل جراحی و دوری چند ماهه از میادین بود.

سرمربی تیم ملی كشتی آزاد، افزود: فكر می كنم نمایش یزدانی در این مسابقات نوید بخش روزهای خوب برای كشتی ما در المپیك است. یزدانی با اراده قوی آمد و هیچكدام از حریفانش را هم دست كم نگرفت. او خیلی خوب ظاهر شد تا دوبنده تیم ملی در المپیك پاریس را بر تن كند.

او در ادامه درباره شرایط تیم ملی كشتی آزاد در فاصله 2 ماه مانده به حضور در المپیك، گفت: اگر فاصله بین المپیك توكیو تا الان را بررسی كنیم می‌بینیم عموزاد، امامی و حتی آذرپیرای جوان برای المپیك جا افتاده و با تجربه‌تر شده‌اند و وقت آن است كه به هدفی كه دارند برسند. فكر می‌كنم حسن یزدانی نیز با مدال طلای المپیك در كشتی و ورزش ما جاودانه می‌شود. امیرحسین زارع نیز به بلوغ كامل رسیده و شایسته رسیدن به بهترین نتیجه است. در همه وزن‌ها امیدوار هستیم اما فراموش نكنیم در المپیك همه رقیبان خوب هستند و كار سختی در پیش داریم.

كاوه تصریح كرد: عموزاد 5 یا 6 حریف خوب دارد، یونس امامی نیز در 74 كیلوگرم رقیبان بسیار خوبی در پیش خواهد داشت و این وزن پرترافیك است. در وزن یزدانی نیز درست است كه دیوید تیلور نیست اما بروكس هم با نمایشی كه داشت نشان داد كشتی‌گیر قابلی است و نباید او را دست كم گرفت. آذرپیرا نیز جوانی است كه سعی می‌كنیم به خودباوری برسد. او هم روز به روز بهتر می‌شود و اگر در المپیك روزش باشد می‌تواند دست به كار بزرگی بزند. زارع هم اگر حریفانش را دست كم نگیرد امید زیادی برای كسب خوشرنگ‌ترین مدال خواهد داشت. البته با همه این اوصاف اتفاقات و این كه روز كشتی‌گیر باشد نیز در كسب نتیجه اهمیت زیادی دارد.

وی درباره انتظار از مسئولان در آستانه المپیك، گفت: بر روی مدال المپیك هیچ قیمتی نمی‌توانیم بگذاریم. مسئولان هم یكسری صحبت‌هایی كردند اما بچه‌ها برای بزرگ شدن در كشتی جهان می‌خواهند خودشان را نشان بدهند.

كاوه درباره این كه تجربه او می‌تواند به تیم ملی در المپیك كمك كند، خاطرنشان كرد: در این چندین ساله در عرصه مربیگری سعی كردم هر روز بیش‌تر یاد بگیرم. خدا را شكر ارتباط خوبی با بچه‌ها دارم و كادر فنی خوبی داریم. همه دست به دست هم داده‌ایم تا بچه‌ها موفق باشند. تمام تلاش ما این است هر چه در این سال‌ها یاد گرفته‌ایم را به بچه‌ها منتقل كنیم تا در المپیك به بهترین نتیجه برسیم.

انتهای پیام/

دسترسی سریع