دختران پینگ‌پنگ‌باز ایران آماده كسب سهمیه المپیك هستند؟

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز زنان وضعیت دو دختر اعزامی به رقابت‌های انتخابی كسب سهمیه المپیك را مثبت ارزیابی كرد اما شانس ایران برای كسب سهمیه را در مقایسه با رقیبان 50، 50 دانست.

1403/02/23
15:20

به گزارش رادیو ورزش؛ مسابقات تنیس روی میز انتخابی المپیك در منطقه آسیای میانه از 28 اردیبهشت ماه برگزار می‌شود و در پایان رقابت‌ها تنها فرد قهرمان سهمیه المپیك 2024 پاریس را كسب می‌كند.

در بخش زنان ندا شهسواری و مهشید اشتری از ایران اعزام می‌شوند تا برای كسب این سهمیه تلاش كنند. تا به حال ندا شهسواری موفق شده دو بار این سهمیه را از آن خود كند.

حمیده ایرانمنش در مورد وضعیت اردوهای تیم ملی به ایسنا گفت: بعد از این كه این دو نفر برای مسابقات انتخاب شدند، اردوهایی را به صورت فردی داشتیم چون هر دو در تورهای بین‌المللی شركت می‌كردند و هر زمان كه به ایران برمی‌گشتند برایشان اردو برگزار می‌كردیم اما از ابتدای اردیبهشت دیگر مسابقه‌ای نداشتند و اردوی تیم ملی به صورت رسمی با حضور هر دو نفرشان شروع شد و تا 25 اردیبهشت كه زمان اعزام است، ادامه دارد.

او در مورد وضعیت آمادگی این دو پینگ‌پنگ‌باز بیان كرد: تمام تلاش‌مان را كرده و رقبای‌مان را هم بررسی و آنالیز كرده‌ایم. از این بابت بچه‌ها آمادگی خوبی دارند و امیدوارم سهمیه را از آن ایران كنیم. هر چند خیلی سخت است و شرایط این مسابقات با سایر رقابت‌ها فرق می‌كند. همه تیم‌ها تلاش می‌كنند تا سهمیه را از آن خود كنند.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز زنان ایران با بیان این كه رقیبان اصلی ما از قزاقستان و ازبكستان هستند، تاكید كرد: این بازیكنان دائم در مسابقات، تورها و كمپ‌های بین‌المللی هستند و از نظر امكانات نسبت به ما شرایط بهتری دارند. البته فدراسیون ایران هم حمایت كرد و با كمك اسپانسرها تلاش كردیم در این دو ماه برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم تا سهمیه را از آن ایران كنیم.

او در واكنش به این كه مهشید اشتری انگیزه زیادی دارد و می‌گوید این دوره سهمیه المپیك 80 درصد برای ایران است، گفت: شرایط 50، 50 است چون رقیبان ما از نظر رنكینگ فردی از بازیكنان ایران بالاتر هستند. از طرفی شرایط تمرینی بسیار خوبی هم داشتند. میزبان مسابقات هم ازبكستان است و شرایط راحت نیست. ناامید نیستیم اما شرایط 50، 50 است. تمام تلاش‌مان را كرده‌ایم و امیدوارم سهمیه را بگیریم.

ایرانمنش در مورد انگیزه بازیكنان ایران برای كسب سهمیه المپیك بیان كرد: خانم اشتری جوان آتیه‌داری است كه برای اولین‌بار در انتخابی المپیك شركت می‌كند و تمام تلاشش را به كار می‌گیرد كه سهمیه را بگیرد. خانم شهسواری هم انگیزه بالایی دارد و برایش افتخار است كه در سه دوره المپیك شركت كند. هر دو انگیزه بالایی دارند. برای من و فدراسیون هم تفاوتی نمی‌كند كه كدام یك از این بازیكنان سهمیه بگیرند. ما امیدواریم هر دو فینالیست شوند تا مطمئن شویم سهمیه برای ایران است.

انتهای پیام/

دسترسی سریع