اسبقیان: كرامت بانوان ایرانی باید حفظ شود/ تا پایان مرداد فدراسیونی با سرپرست نخواهیم داشت

معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: هدف و نیت این نیست كه زنان به ورزشگاه نیایند اما كرامت زن ایرانی نباید خدشه‌دار شود و جلساتی را در این مورد داریم.

1403/02/18
15:15

به گزارش رادیو ورزش؛ محمدشروین اسبقیان، معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در حاشیه مراسم تجلیل از مدال‌آوران ورزش ایران بیان كرد: پاداش قهرمانان در سال 1401 و 1402 توسط رییس جمهور پرداخت شد. همچنین نفراتی كه در بازی‌های آسیایی و پارآسیایی هانگژو مدال گرفتند نیز پاداش خود را دریافت كردند. بهترین موقع برای پرداخت پاداش‌ها بود چون در سال منتهی به المپیك و پارالمپیك هستیم و انگیزه در قهرمانان ایجاد می‌شود.

اسبقیان در مورد برگزاری انتخابات فدراسیون‌ها گفت: 17 فدراسیون به صورت سرپرستی داشتیم كه انتخابات 10 فدراسیون برگزار شد. هفت فدراسیون باقی مانده و انتخابات آنها نیز نهایتا تا مرداد برگزار می‌شود. البته تا دهه اول خرداد تكلیف چند فدراسیون مانند ژیمناستیك، ووشو، انجمن‌های ورزشی و شطرنج مشخص می‌شود. تا پایان مرداد فدراسیونی با سرپرست نخواهیم داشت.

او در مورد تعیین پاداش مدال آوران المپیك تاكید كرد: در روزهای آتی جلساتی را برگزار خواهیم كرد و پاداش توسط وزیر ورزش و جوانان مشخص می‌شود.

اسبقیان در مورد جلسه با تاج رییس فدراسیون فوتبال برای حضور زنان در ورزشگاه تصریح كرد: با توجه به اتفاقاتی كه رقم خورد، احترام و كرامت بانوان ایرانی باید حفظ شود و برای اینكه خدشه‌دار نشود، وزیر ورزش به رییس فدراسیون دستور داد تا بررسی لازم را انجام دهد. همچنین به معاونت قهرمانی دستور ویژه داد كه تا حصول نتیجه این موضوع بسیار پر اهمیت فرهنگی را پیگیری كند. جلسه‌ای در خدمت آقای تاج بودیم و ان‌شاءالله این هفته جلسات دیگری برگزار می‌كنیم و تصمیماتی در این خصوص گرفته می‌شود. مدیران، مربیان و هواداران باید دغدغه‌های فرهنگی داشته باشند چون اقلاب ما انقلاب فرهنگی بود.

معاون قهرمانی وزارت ورزش در مورد اینكه گفته می‌شود ممكن است فضا به این سمت برود كه بانوان دیگربه ورزشگاه‌ها نیایند، گفت: دولت محترم توجه ویژه‌ای به بانوان دارد. قطعا هدف و نیت این نیست اما بالاخره زیر ساخت‌ها باید آماده شوند و همه عوامل باید این دغدغه فرهنگی را به صورت جدی مورد توجه قرار دهند. جاهایی كه خط قرمز رعایت نمی‌شود قطعا آسیب‌زاست. همه ما باید كمك كنیم كه كرامت زن مسلمان ایرانی مورد حمایت قرار بگیرد و خدشه‌دار نشود.

او در مورد مشكلات وارد كردن VAR هم تاكید كرد: تعامل خوبی داریم و مشكلی در این مورد با فدراسیون نداریم. آقای تاج با مجموعه وزارت ورزش تعامل خوبی دارد و نگرانی در این مورد نداریم و اگر موردی باشد در جلسات حل و فصل می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع