رئیس جمهور: زیرساخت‌های لازم برای ورزش قهرمانی فراهم شود

رئیس جمهور قهرمانان را پیشتازان ایجاد امید و غرور ملی دانست و گفت: زیر ساخت های لازم برای گسترش ورزش قهرمانی باید فراهم شود تا قهرمانان هیچ دغدغه ای جز میدان وقهرمان شدن نداشته باشند،ورزش همگانی و ورزش حرفه ای و ورزش بانوان بسیار اهمیت دارد

1403/02/18
15:12

به گزارش رادیو ورزش؛ آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال آوران ورزش كشور كه صبح امروز سه‌شنبه 18 اردیبهشت با حضور كیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان، قهرمانان و مدال آوران ورزش، روسای فدراسیون‌های ورزشی در سالن اجلاس سران برگزار شد، تصریح كرد: در ابتدای دولت به جمعی از قهرمانان‌وپیشكسوتان و نام آوران عرض كردم بنا دارم در وزارت ورزش به ورزش هم نگاه مدیریتی شود و هم كسانی در این كسوت باشند كه ورزش را بشناسند و سابقه داشته باشند وبر این‌وعده خود وفا دار بودیم. خوشحالیم مدیران وزارت ورزش عمیقا با ورزش آشنا دارند و ورزش را خوب‌ می شناسند و با مشكلات ورزش آشنا هستند وگام های موثری در جهت رفع این مشكلات برداشته اند. وعده مدیریت ورزشی با مدیر ورزشی را عملی كردیم.

وعده مدیریت ورزشی با مدیر ورزشی را عملی كردیم

رئیس جمهور ورزش كشور را همراه با فتوت و مردانگی و همراه با ورزش های دینی و الهی دانست و گفت: این نقطه تمایز ورزش ما است كه زیبایی وصف ناپذیری به قهرمانی وحضور در میدان می‌دهد. احساس مسئولیت برای یك قهرمان و ورزشكار امر مهمی است این همان روحیه بزرگان این عرصه است. بالاترین سكوی قهرمانی از آن كسی است كه در مقابل رژیم صهیونیستی ایستادگی كرده وحاضر به رسمیت شناختن این رژیم كودك‌كش نشده است این بالاترین سكوی قهرمانی است

هزینه كردن برای ورزش، سرمایه گذاری است

آیت الله سید ابراهیم رئیسی تصریح كرد: افزایش اعتبارات برای ورزش مورد تاكید بنده است اعتقاد و باور ما در دولت این است كه هزینه كردن برای ورزش، سرمایه گذاری است.

تجهیزات ورزشی از استانداردهای لازم برخوردار باشد

رییس جمهور با اشاره به اینكه استعداد یابی و پرورش استعداد بسیار مهم است‌، خاطر نشان كرد: همه زیرساخت ها برای ورزشكاران است. تولیدات ورزشی و یا اقتصاد ورزش هم باید در كنار ورزش مورد توجه باشد. اقتصاد ورزش باید در خدمت نیاز های ورزشی باشد. افرادی كه دراین میدان حضور دارند بدانند كه تمام تولیدات كشور با استاندارد های لازم در خدمت ورزشكاران است. ورزشكار در شهرستان ومركز استان وروستا باید احساس كند تجهیزاتی كه در اختیارش است از استاندارد های لازم برخودار است و هم‌می‌تواند این تجهیزات به وی‌كمك كند. نباید گذاشت این حرفه و این نیاز در میدان سوداگری سوق پیدا كند زیرا از كیفیت آن كاسته خواهد شد. ارتقای كیفیت در همه جا مورد توجه است.

تمام زیرساخت ها باید برای ورزش قهرمانی فراهم شود

رئیس جمهور قهرمانان را پیشتازان ایجاد امید و غرور ملی دانست و گفت: حقیقتا قهرمانان برسكوی قهرمانی و با به اهتزاز آمدن پرچم پر افتخار ایران دل مردن را شاد می‌كند و این شادی بسیار ارزشمند و قیمتی است. زیر ساخت های لازم برای گسترش ورزش قهرمانی باید فراهم شود تا قهرمانان هیچ دغدغه ای جز میدان وقهرمان شدن نداشته باشند. ورزش همگانی و ورزش حرفه ای و ورزش بانوان بسیار اهمیت دارد در كنار اینها باید به ورزش عشایری و روستایی توجه شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع