مناف هاشمی: شوك بزرگی به كمیته ملی المپیك وارد شد/ سخت است نتایج لندن را تكرار كنیم

دبیركل كمیته ملی المپیك گفت: دلیل تاخیر در برگزاری جلسات هیات اجرایی ابلاغ نشدن بودجه در پایان اسفند بود.

1403/02/11
14:12

به گزارش رادیو ورزش؛ اولین نشست هیات اجرایی كمیته ملی المپیك در سال 1403 برگزار شد. مناف هاشمی دبیركل كمیته ملی المپیك مصوبات این نشست را اعلام كرد.

هاشمی در جمع خبرنگاران بیان كرد: دلیل تاخیر در برگزاری جلسات این بود كه بودجه كمیته ملی المپیك در پایان اسفند نهایی و ابلاغ نشد. سه رویداد بزرگ پیش رو داریم اما منتظر اعلام اعداد و ارقام بودیم تا نحوه توزیع بودجه، بسته‌های حمایتی و پاداش‌ها را تعیین كنیم.

امیدواریم بیش از 35 سهمیه بگیریم

او ادامه داد: ما سه دستور جلسه داشتیم و ابتدا گزارشی از بازیهای المپیك اعلام شد و مقرر شد ارائه بسته‌های حمایتی به فدراسیون‌ها ادامه داشته باشد و رشته‌های دوومیدانی، تیروكمان، تنیس روی میز و سنگنوردی كه دنبال سهمیه هستند، حمایت شوند. حتی والیبال ساحلی و والیبال هم دنبال سهمیه هستند. جودو و شنا و بدمینتون هم دنبال وایلد كارت هستند. امیدوارم بیش از 35 سهمیه به دست آوریم.

مدال طلا ملاك اصلی اعزام به بازی‌های داخل سالن آسیا

هاشمی در مورد بازی‌های داخل سالن آسیا گفت: 38 رشته در جلسه كمیته برگزاری به فدراسیون ها اعلام شد و ما هم 32 رشته را هدف گذاری كردیم. رشته‌هایی كه احتمال كسب مدال طلا، نقره و برنز هستند در یك گروه هستند و بقیه در گروه‌های بعدی قرار دارند. ملاك اصلی ما در بازیهای داخل سالن آسیا كسب مدال طلا است.‌ تا تعیین تكلیف قطعی بودجه به فدراسیون ها اعلام كردیم بخشی از بودجه را خودشان تامین كنند.

حذف بودجه رویدادهای بین‌المللی

هاشمی در مورد بودجه كمیته ملی المپیك گفت:در مورد بودجه رایزنی خوبی با سازمان برنامه ریزی بودجه داشتیم اما در لایحه بودجه كه به مجلس رفت، ردیف اصلی بودجه ما كه مربوط به رویدادهای بین المللی بود، حذف شد و سازمان برنامه‌ریزی و بودجه تلاش كرد و قسمتی از آن عدد برگشت تا برای سه رویداد مشكلی نداشته باشیم اما اگر آن عدد تغییر نمی كرد بودجه خوبی داشتیم. شاید الان بودجه رشد زیادی نداشته باشد اما باز هم در مجلس در حال بررسی است و اصلاحات اولیه صورت گرفته و منتظر رقم نهایی هستیم.

تعیین اسم و شعار كاروان در جلسه فوق العاده هیات اجرایی

هاشمی در مورد اسم و شعار كاروان تصریح كرد: در مورد اسم و شعار كاروان در جلسه فوق‌العاده دو هفته آینده تصمیم گیری كنیم و در مورد سهمیه بودجه فدراسیون‌ها هم در جلسه فوق‌العاده تصمیم گیری می‌كنیم. بحث مفصلی داشتیم اما گذاشتیم بودجه نهایی این هفته اعلام شود و سپس تصمیم‌گیری كنیم. با این حال پرداختی علی الحساب به فدراسیون‌ها داشتیم و بسته‌های حمایتی و حقوق ورزشكاران را هم پرداخت كردیم.

شوك بزرگی به كمیته ملی المپیك وارد شد

دبیركل كمیته ملی المپیك در مورد كاهش بودجه كمیته ملی المپیك تاكید كرد: انتظار نبود در سال المپیك چنین اتفاقی برای بودجه كمیته ملی المپیك رخ دهد. شوك بزرگی در سال 1403 به كمیته ملی المپیك وارد شد. دلیل اینكه جلسه قبلی هیات اجرایی هم كنسل شد این بود كه اعضای هیئت اجرایی، رئیس و من به عنوان دبیركل با كمك سازمان برنامه‌ریزی و بودجه در تلاش بودیم تا بخشی زیادی از اشكالاتی كه در لایحه بودجه كمیته ملی المپیك بود را اصلاح كنیم. عدد 380 میلیارد تومانی را سازمان برنامه‌ریزی و بودجه برای ما اصلاح كرد. قرار شد كمیسیون تلفیق و كمیسیون فرهنگی مجلس هم كمكی به ما داشته باشند و اگر این دو اتفاق رخ داد عدد 500 میلیارد تومانی كه از ما كم كرده بودند حدودا برمی‌گردد. امیدوارم با این اصلاح و كمك مازادی كه در مجلس می‌شود، این گره‌ها باز شود. امیدواریم این مشكل حل شود. سال گذشته تنها یك رویداد رسمی داشتیم اما امسال سه رویداد در پیش رو داریم.

سخت است نتایج لندن را تكرار كنیم

او در مورد پیش‌بینی تعداد سهمیه‌ها و اینكه تعداد سهمیه‌ها برای كمیته ملی المپیك راضی كننده است یا خیر؟ تصریح كرد: دو رشته تیمی را در المپیك نداریم و كاراته در المپیك قبلی بود اما در این دوره نیست. 28 نفر عملا نسبت به دوره قبل نداریم. اگر این 28 نفر را كنار بگذارید كسب سهمیه المپیك ما از لحاظ كیفی خیلی آسیب ندیده است چون به جز كاراته كه حذف شده در دو رشته دیگری كه سهمیه نگرفتیم امید به كسب مدال نداشتیم. احتمالا به عدد بین 35 تا 38 سهمیه می‌رسیم و البته به این معنی نیست كه این اعداد خوب هستند. باید تلاش كنیم كیفیت كار بالا باشد و و خیلی سخت است كه فكر كنیم ما باید نتایج المپیك لندن را با آن تعداد مدال تكرار كنیم. با توجه به شرایطی كه در یكی دو سال گذشته در ورزش وجود داشته ما امیدوار هستیم كه همین تعداد ورزشكار هم نتایجی با كیفیت بالا بگیرند و تعداد مدال طلا، نقره و برنزی كه به دست می‌آوریم تعداد سهمیه‌ها را جبران كند.

كاروان ایران 90 نفر می‌شود

دبیركل كمیته ملی المپیك در مورد پیش بینی خود از تعداد سهمیه‌ها گفت: حدود 36، 37 و 38 سهمیه خواهیم داشت و همین تعداد هم كادر فنی داریم. به تعداد محدود هم كادر سرپرستی و پزشكی همراه كاروان خواهیم داشت. جمع كاروان ما بعید می‌دانم از 85 تا 90 نفر عبور كند اما امیدوارم نتایج خوبی به دست آوریم.

انتهای پیام/

دسترسی سریع