جریمه سنگین در انتظار فدراسیون شنا؛ پولی برای اعزام تیم واترپلو جوانان نیست

زمان كمی تا شروع مسابقات واترپلو قهرمانی جهان باقی مانده و عدم شركت در آن منجر به پرداخت جریمه می‌شود اما هنوز اردوهای تیم جوانان آغاز نشده است.

1403/01/29
13:25

به گزارش رادیو ورزش؛ واترپلو ایران در سال 1402 با كسب نایب قهرمانی بزرگسالان و جوانان در آسیا عملكرد قابل قبولی از خود نشان داد كه برخی از دستاوردها را برای اولین بار در تاریخ ورزشی ایران از آن خود كرد. در سال 1403 تیم جوانان ایران باید برای مسابقات قهرمانی جهان آماده شود و تیم ملی بزرگسالان نیز باز هم برای قهرمانی آسیا سال آینده رقابت كند. مسابقات قهرمانی جوانان جهان اوایل تیر ماه در كشور آرژانتین برگزار می‌شود و با توجه به زمان كمی كه تا این رقابت‌ها مانده است، خبری از اردوی این تیم نیست. مسئولان فنی و كارشناسان، دلیل عدم موفقیت تیم ملی بزرگسالان در بازی‌های آسیایی و شكست از رقیبان قهرمانی آسیا را، اقدام دیرهنگام برای اردوها و تمرینات دانستند كه در سال جاری باید این روند اصلاح شود.

دانیان خاكبان، رئیس كمیته واترپلو در خصوص این اتفاقات اظهار داشت: اعزام به مسابقات قهرمانی جوانان جهان، هزینه زیادی بر دوش فدارسیون می‌گذارد زیرا یفر به آرژانیتن و تامین ارز این سفر كار ساده‌ای نیست. از طرف دیگر هزینه اردوها نیز بر دوش فدراسیون است و امیدوارم وزارت ورزش نگاه ویژه ای به واترپلو داشته باشد. حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان آرژانتین اجباری است و عدم حضور نیز منجر به پرداخت جریمه می‌شود. دستاوردهایی كه واترپلو در سال گذشته كسب كرد نشان داد این رشته پتانسیل زیادی دارد و حیف است تیم جوانان به مسابقات جهانی اعزام نشود.

وی ادامه داد: قبل از شروع ماه مبارك رمضان برای 35 نفر از ورزشكاران تیم ملی بزرگسالان اردوی یك ماهه برگزار كردیم و تست‌های اولیه را از ورزشكاران گرفتیم. در طول ماه مبارك نیز برنامه تمرینات بدنسازی را به ورزشكاران دادیم تا آمادگی خودشان را حفظ كنند. برنامه‌ریزی اساسی انجام شده و تنها دغدغه ما در حال حاضر تامین اعتبار مالی است. برنامه‌های و رویدادهای سال گذشته طبق روال انجام شد و لیگ هم به خوبی به اتمام رسید. اگر كمك مالی دیر برسد هم برنامه‌های روتین را آغاز می‌كنیم و كار خودمان را متوقف نخواهیم كرد. محسن رضوانی، رئیس فدارسیون، نیز به دنبال تامین اعتبارات است و باید همه دست به دست هم به بدهیم.

محسن رضوانی، رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو با اشاره به لزوم اعزام تیم جوانان به مسابقات قهرمانی جهان عنوان كرد: از ابتدای هفته آینده اردوی تیم جوانان را آغاز می‌كنیم اما اعزام به رقابت‌های قهرمانی جهان بستگی به بحث مالی دارد. یا باید از طریق وزارت ورزش مشكل تامین اعتبار را حل كنیم یا منابعی را برای تامین هزینه‌ها پیدا كنیم. اگر نتوانیم تیم را برای قهرمانی جهان اعزام كنیم، مجبور به پرداخت جریمه خواهیم شد كه ضرر ما 2 برابر می‌شود. بلیط هر نفر برای سفر به آرژانتین حدود 150 میلیون هزینه می‌خواهد و كل اعزام، عدد قابل توجهی را نیاز دارد.

وی ادامه داد: اردوی تیم ملی بزرگسالان نیز از 2 هفته دیگر آغاز می‌شود. در سال جاری به علت برگزاری المپیك، مسابقات قهرمانی آسیا نخواهیم داشت اما برای اینكه بتوانیم در آینده نتیجه خوبی بگیریم باید از حالا تمرینات و اردوها را آغاز كنیم.

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در مورد وضعیت تیم ملی شنا نیز خاطر نشان كرد: به جز رشته واترپلو، شناگران را نیز برای مسابقات انتخابی المپیك باید اعزام كنیم. سامیار عبدلی، سریع‌ترین شناگر ایران در آلمان مشغول به تمرین است و برای 2 شناگر دیگر نیز برای اردوی بلند مدتی در تركیه در نظر داریم تا زیر نظر مربی خارجی تمرین كنند كه آن هم هزینه‌های زیادی دارد. فدراسیون ما با 3 رشته المپیكی نیازمند نگاه ویژه‌تری است.

وی افزود: هنوز بودجه امسال واریز نشده و باید تفاهم‌نامه‌ها را با وزارت ورزش امضا كنیم. در حال حاضر وزارت ورزش به دنبال تامین بودجه برای پرداخت جوایز مدال آوران است و این هم مسئله ساده‌ای نیست.

انتهای پیام/

دسترسی سریع