واكنش رئیس فدراسیون اسكواش به تعطیلی اردوها: اردو دورهمی نیست

رییس فدراسیون اسكواش گفت: اردوها دورهمی نیست كه بخواهیم بدون برنامه خاصی آن را برگزار كنیم، مجبوریم بودجه را مدیریت كنیم تا در اجرای برنامه‌ها با مشكل مواجه نشویم.

1403/01/29
13:30

به گزارش رادیو ورزش؛ امیر عزیزی پور با اشاره به اعزام تیم اسكواش به مسابقات قطر جونیور در رده‌های سنی مختلف اظهار كرد: برای شركت در این مسابقات 19 ورزشكار روز شنبه اول اردیبهشت راهی قطر می‌شوند كه این رقابت‌ها فرصت خوبی برای افزایش رنكینگ، كسب تجربه و آماده سازی ورزشكاران جهت شركت در قهرمانی آسیا كه خرداد در بخش زنان و مردان برگزار می‌شود.

وی افزود: مسابقات اسكواش قطر جونیور در رده‌های سنی 11 تا 19 سال برگزار می‌شود كه در این تورنمنت اسكواش بازان برای شركت در قهرمانی آسیا محك می‌خورند و سپس نفرات برتر توسط كادر فنی برای شركت در قهرمانی آسیا كه خرداد در پاكستان برگزار می‌شود، شناسایی خواهند شد.

رییس فدراسیون اسكواش درباره علت تعطیلی اردوی تیم ملی اسكواش در سال گذشته به مدت یكسال، گفت: سال گذشته بعد از برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا چند جلسه با كادر فنی در خصوص برگزاری اردوها داشتیم كه نظر آن ها بر این بود كه به دلیل عدم برگزاری مسابقات طی سال‌های گذشته و افت رنكینگ ورزشكاران، مسابقات جایزه بزرگ را برگزار كنیم تا بعد از افزایش رنكینگ ورزشكاران، مسابقات انتخابی برگزار شود تا نفرات برتر به اردوی تیم ملی دعوت شوند.

وی خاطرنشان كرد: سال گذشته 3 تورنمنت جایزه بزرگ برای به روزرسانی رنكینگ ورزشكاران برگزار كردیم و اسفندماه نیز اردوی انتخابی داشتیم. ما برنامه‌ها را براساس چیزی كه كادر فنی عنوان می‌كنند انجام می‌دهیم و خارج از برنامه با توجه به محدودیت بودجه كاری را از پیش نمی‌بریم. اردوها دورهمی نیست كه ما بدون برنامه خاصی بخواهیم آن را برگزار كنیم، مجبوریم بودجه را مدیریت كنیم تا در اجرای برنامه‌ها با مشكل مواجه نشویم.

عزیزی پور تاكید كرد: با وجود این كه هنوز هیچ اعتباری دریافت نكرده‌ایم اما تلاش بر این است كه تمام برنامه‌های پیش‌بینی شده در تقویم ورزشی را بدون وقفه برگزار كنیم. بنابراین طبق برنامه اردوی تیم ملی بزرگسالان از 12 اردیبهشت برای آماده سازی اسكواش بازان جهت شركت در مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا در چین كه خرداد برگزار می‌شود، در مجموعه ورزشی انقلاب برپا خواهد شد.

رییس فدراسیون اسكواش گفت: با تعاملی كه با وزارت ورزش و كمیته ملی المپیك داریم تلاش بر این است كه اعزام‌ها طبق برنامه صورت بگیرد. حتی از الان در حال برنامه‌ریزی برای المپیك 2028 لس‌انجلس هستیم تا در المپیك حضور پیدا كنیم. بنابراین هیچ كاری را بدون برنامه انجام نمی‌دهیم.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش كه برای رفع مشكل درآمدزایی ورزشكاران اسكواش آیا كاری انجام شده است یا خیر؟ خاطرنشان كرد: ورزشكاران اسكواش همیشه در حال درآمدزایی هستند و میانگین درآمد آن ها چیزی حدود 70 تا 80 میلیون تومان است. البته برای اینكه ورزشكاران زمان بیشتری را صرف تمرینات كنند امسال 4 جایزه بزرگ تحت عنوان بسته‌های تشویقی و انگیزشی در شورای فنی و هیات رییسه فدراسیون تصویب شده كه از اردیبهشت اجرایی خواهد شد.

عزیزی پور در پایان درباره میزان مبلغ جوایز مسابقات جایزه بزرگ، گفت: 4 هزار دلار جوایز برای زنان و مردان برای مسابقات جایزه بزرگ جهت تشویق ورزشكاران در نظر گرفته شده كه از این میزان دو هزار و 500 دلار برای مردان و هزار و ششصد دلار برای زنان پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/

دسترسی سریع