اعلام رسمی حضور غول كوبایی در المپیك/ لوپز به دنبال پنجمین طلا

ستاره پرافتخار كشتی فرنگی جهان خود را آماده كسب پنجمین طلا در بازیهای المپیك می‌كند.

1403/01/25
15:17

به گزارش رادیو ورزش، میخاین لوپز پس از كسب چهارمین طلای المپیكش در سال 2021 تصمیم به خداحافظی نگرفت. در حالی كه زمزمه هایی مبنی بر بازگشت او به دنیای كشتی شنیده شده بود، این كشتی‌گیر پرافتخار به طور رسمی تایید كرد در بازیهای المپیك پاریس حضور خواهد داشت و برای كسب پنجمین طلای المپیك رقابت خواهد كرد.

لوپز در المپیك‌های 2008، 2012، 2016 و 2020 برای چهار مرتبه‌ی متوالی به مدال طلای رقابت‌های سنگین‌وزن كشتی فرنگی دست یافت تا بالاتر از الكساندر كارلین افسانه‌ای كه 3 طلا و یك نقره المپیك را در كارنامه خود دارد، قرار گیرد.

این روزها در شرایطی كه تقریبا 100 روز تا شروع بازیهای المپیك باقی مانده است، ستاره سنگین وزن كشتی جهان در هاوانا تمرین می‌كند تا خودش را برای حضور در المپیك پاریس آماده كند.

كشتی‌گیر 41 ساله به خبرگزاری فرانسه گفت: خسته‌تر از قبل هستم، بدنم درد می‌كند بنابراین برای موفقیت ذهنم باید قوی باشد و انگیزه من حتی قوی‌تر از دوره‌های قبل باشد. من معتقدم كه هدف قابل دستیابی است، فقط باید به صحبت‌های مربی گوش دهید و برنامه‌های تمرینی او را به دقت دنبال كنید.

در حال حاضر كائوری ایچو كشتی‌گیر تیم زنان ژاپن نیز با 4 مدال طلای المپیك در كنار لوپز عنوان پرافتخارترین كشتی‌گیر ادوار المپیك را یدك می‌كشد و باید دید لوپز می‌تواند به پنجمین طلای المپیكش نیز برسد یا خیر. در صورت كسب پنجمین قهرمانی، لوپز در 42 سالگی مسن ترین قهرمان المپیك در رشته كشتی خواهد شد. با این حال، برای رسیدن به بازی های المپیك، او باید هموطنش اسكار پینو را در انتخابی شكست دهد.

امین میرزازاده در فینال 130 كیلوگرم جهانی سال قبل در بلگراد برابر رضا كایالپ كشتی‌گیر سرشناس و عنوان دار تركیه پیروز شد و به مدال طلا رسید و در صورت حضور لوپز در المپیك، تقابل احتمالی او با میرزازاده تماشایی خواهد بود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع