اعزام 14 تیرانداز به مسابقات قهرمانی جهان در برزیل

14 ملی‌پوش تیراندازی جهت حضور در مسابقات قهرمانی جهان و كسب سهمیه المپیك پاریس، راهی برزیل می‌شوند.

1403/01/14
13:27

به گزارش رادیو ورزش؛ مسابقات تیراندازی قهرمانی جهانی كه آخرین مرحله توزیع سهمیه المپیك پاریس 2024 در رشته تفنگ و تپانچه است از 23 فروردین تا اول اردیبهشت در ریودوژانیرو برزیل برگزار می‌شود.

ملی‌پوشان ایران عصر پنجشنبه، 16 فرودین راهی این كشور خواهند شد تا یك هفته پیش از مسابقات در محل برگزاری این رقابت‌ها تمرین كنند.

طبق اعلام فدراسیون در رشته تفنگ امیرمحمد نكونام، پوریا نوروزیان، مهیار صداقت و هادی غرباقی، شرمینه چهل امیرانی، نجمه خدمتی، فاطمه امینی و الهه احمدی با هدایت مریم طالبی و در تپانچه جواد فروغی، سجاد پورحسینی و وحید گلخندان، هانیه رستمیان، گلنوش سبقت الهی و زینب طوماری با هدایت محسن نصر اصفهانی عازم این رقابت‌ها خواهند شد.

ناصر رسولی دبیر فدراسیون به عنوان سرپرست همراه تیم خواهد بود.

در حال حاضر هانیه رستمیان در تپانچه 25 متر، شرمینه چهل امیرانی و فاطمه امینی در تفنگ بادی 10 متر و محمد بیرانوند در تراپ سهمیه حضور درالمپیك پاریس را به دست آوردند. در المپیك توكیو تیراندازی 6 سهمیه كسب كرده بود.

هر كشور در هر ماده می‌تواند حداكثر دو سهمیه برای المپیك پاریس كسب كند و با توجه به اینكه ایران در تفنگ بادی 10 متر زنان دو سهمیه خود را تكمیل كرده است، در این بخش سهمیه جدید دریافت نمی‌كند. تفنگ 10 متر مردان، تفنگ سه وضعیت زنان و مردان، تپانچه بادی 10 متر زنان و مردان و تپانچه 25 متر زنان ماده‌هایی است كه نمایندگان ایران می‌توانند سهمیه كسب كنند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع