اردوی 50 روزه شمشیربازان در فرانسه/ مربی ایران در المپیك چه كسی است؟

شمشیربازان سابر ایران برای گذراندن اردو و انجام تمرینات راهی فرانسه شده‌اند.

1403/01/14
13:17

به گزارش رادیو ورزش؛ تیم ملی شمشیربازی سابر ایران در پنجم فروردین توانست سهمیه تیمی المپیك را قطعی كند. سه بازیكن ایران در جدول انفرادی بازی می‌كنند و ایران در جدول تیمی هم حضور دارد.

بر این اساس شمشیربازان راهی فرانسه شده‌اند تا برای المپیك آماده شوند. آنها در كمپ تمرینی كریستین بائو حدود 50 روز تمرین دارند.

بائو مربی فرانسوی كه بهمن سال گذشته عنوان شد مربی تیم ایران شده است، چند مرتبه با سابریست‌ها تمرین داشته اما گفته می‌شود، در مسابقات انفرادی نمی‌تواند در جایگاه كوچ ایرانی‌ها باشد به دلیل اینكه شاگردان دیگری از كشورهای دیگر دارد و با كشورهای دیگر از جمله گرجستان قرارداد بسته است.

این مسئله ابهامات زیادی را در مورد المپیك به وجود آورده كه بازیكنان ایران در رویداد حساس المپیك پاریس قرار است توسط چه كسی كوچ شوند؟ فدراسیون شمشیربازی جزییات همكاری با كریستین بائو را منتشر نكرده و در مورد ابهامات مطرح شده هم واكنشی نشان نداده است. در واقع شفاف سازی نكرده كه این مربی تنها این مسئولیت را برعهده دارد كه بازیكنان ایران را در كمپ خود تمرین دهد یا خیر؟

این مربی فرانسوی در انفرادی جام‌های جهانی در جایگاه كوچ ایران نبود و همین مسئله نگرانی‌ها را برای المپیك دوچندان می‌كند. نقش مربی كنار پیست تاثیر گذار است و در رقابت‌های حساس مشاهده شده، نكاتی كه مربیان به شاگردان خود گوشزد می‌كنند، می‌تواند روند كار را تغییر دهد. از این رو بهتر است فدراسیون از الان تكلیف این ماجرا و مسئولیت اصلی مربی فرانسوی را به صورت شفاف روشن كند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع