فینال بی‌كیفیت لیگ والیبال زنان با اختتامیه‌ای جهانی؛ ادامه ضعف‌ها با مربیان ایرانی

فینال لیگ برتر والیبال زنان ایران در حالی روز گذشته برگزار شد كه با وجود برگزاری خوب مراسم اختتامیه، كیفیت پایینی داشت.

1402/12/09
13:44

به گزارش رادیو ورزش؛ فینال لیگ برتر والیبال زنان روز گذشته میان تیم‌های مهرسان و سایپا برگزار شد و پرونده بیست و سومین دوره لیگ برتر والیبال زنان كه از پنجم آبان با حضور هفت تیم مهرسان، هوران یزد، پیكان تهران، فولاد مباركه سپاهان، ذوب آهن اصفهان، مس رفسنجان و سایپا تهران آغاز شده بود، با قهرمانی سایپا بسته شد.

مسابقاتی كه در دوران گذشته از هیجان و جذابیت بالاتری برخوردار بود و شاهد رقابت تنگاتنگی بین تیم‌ها بودیم اما دیدارهای این دوره از مسابقات لیگ برتر والیبال زنان از جمله فینال این رقابت‌ها كیفیت پایینی داشت و با وجود آنكه مسابقات فینال به سه بازی كشیده شد اما سطح این دیدارها بالا نبود.

در واقع تیم‌ها تا رسیدن به اوج و كیفیت بالا فاصله زیادی داشتند و فینال روز گذشته نیز نشان داد كه تیم‌ها هیچ حرفی برای گفتن در لیگ برتر نداشتند. شاید یكی از دلایل كیفیت پایین لیگ برتر والیبال زنان نبود سرمربیان خارجی است. به ویژه آنكه سرمربیان ایرانی كه در لیگ حضور دارند دانش آنها نه تنها با والیبال زنان جهان بلكه با معیارهای والیبال آسیا هم فاصله دارد.

فینال روز گذشته نشان داد كه والیبال زنان نیاز مبرمی به علم روز دنیا دارد تا بتواند به سطح بالایی برسد و همانطور كه یك لیگ می‌تواند پشتوانه خوبی برای تیم ملی باشد، متاسفانه این پشتوانه‌سازی به خوبی صورت نمی‌گیرد و با وجود دانش كم سرمربیان ایرانی روز به روز شاهد سقوط جایگاه والیبال زنان ایران در آسیا هستیم.

حتی تیم‌های قهرمان لیگ برتر والیبال زنان نیز در رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا هم نمی‌توانند با سرمربی ایرانی عملكرد مناسبی از خود نشان دهند و در نهایت هر سال با تكرار عناوین ضعیف در آسیا، به چرخه قبلی خود بازمی‌گردند.

در كنار همه این مسائل مراسم اختتامیه و توزیع جوایز در فینال این مسابقات در سطح جهانی بود اما آیا كیفیت خوب مراسم اختتامیه می‌تواند ضعف لیگ والیبال زنان را برطرف كند؟

انتهای پیام/

دسترسی سریع