بازگشت قهرمان جهان به اردوی تیم ملی كشتی آزاد

اردوی تیم ملی كشتی آزاد ایران با حضور عنوان‌داران ایران و جهان از 12 اسفند در كمپ تیم‌های ملی شهید حاج قاسم سلیمانی آغاز خواهد شد.

1402/12/09
13:44

به گزارش رادیو ورزش؛ ششمین مرحله از اردوی تیم ملی كشتی آزاد روزهای 12 لغایت 18 اسفندماه در خانه كشتی شهید مصطفی صدرزاده كمپ تیم‌های ملی كشتی برگزار می‌شود. در این اردو حسن یزدانی كاپیتان تیم ملی همچنان غایب اما محسن كاوه از كامران قاسم‌پور دارنده 2 عنوان قهرمانی جهان برای حضور در این مرحله دعوت به عمل آورده است. قاسم‌پور چندی پیش قرار بود به مسابقات كشتی جام یاشار دوغو تركیه اعزام شود اما چند روز قبل از اعلام لیست نفرات اعزامی، وی در بیمارستان بستری و جراحی كرد.

قاسم‌پور آذرماه نیز با تایید كمیسیون پزشكی فدراسیون در مسابقات قهرمانی كشور حضور پیدا نكرد. از او به عنوان گزینه اول وزن 97 كیلوگرم برای اعزام به بازی‌های المپیك 2024 پاریس یاد می‌شود در مسابقات رنكینگ‌دار زاگرب برابر كایل اسنایدر حرفی برای گفتن نداشت و در مرحله یك‌چهارم نهایی مغلوب قهرمان جهان و المپیك شد. در آن تورنمنت امیرعلی آذرپیرا در فینال مسابقات موفق به شكست اسنایدر شد.

نمایندگان ایران در وزن 97 كیلوگرم هنوز موفق به كسب سهمیه المپیك نشدند. البته آزادكاران ایران در مسابقات گزینشی المپیك در قاره آسیا باید برای كسب سهمیه 57 و 74 كیلوگرم نیز تلاش كنند. این مسابقات اوایل اردیبهشت ماه در قرقیزستان برگزار می‌شود.

در پایان ششمین مرحله از اردوی آماده‌سازی تیم ملی، شماری از آزادكاران به مسابقات بین‌المللی یاشار دوغو در تركیه اعزام می‌شوند. ابراهیم خواری و علیرضا سرلك در وزن 57، رضا اطری در وزن 61، علی خرمدل و مهدی پلنگ‌وار در وزن 65، امیرمحمد یزدانی و محمدعلی عموزاد در وزن 70، حسین ابوذری در وزن 74، هادی وفایی‌پور در وزن 86، امیرحسین فیروزپور در وزن 92 و امیررضا معصومی و محمدرضا لطفی در وزن 125 كیلوگرم نمایندگان ایران در جام یاشار دوغو هستند.

این مسابقات روزهای 19 و 20 اسفند در شهر آنتالیا تركیه برگزار خواهد شد.

همچنین در پایان این اردو یاسین رضایی در وزن 61، عباس ابراهیم‌زاده در وزن 65 و محمدمبین عظیمی در وزن 92 كیلوگرم به مسابقات جام دانكلوف بلغارستان اعزام خواهند شد. این پیكارها از روز 17 تا 20 اسفند برگزار خواهد شد.

اسامی نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی كشتی آزاد به شرح زیر است:

57 كیلوگرم: احمد محمدنژاد جوان (خراسان رضوی)، علیرضا سرلك (لرستان) و ابراهیم خواری (مازندران)

61 كیلوگرم: رضا اطری (مازندران)، یاسین رضایی (مازندران)، رضا مومنی (مازندران) و محمدرضا اسدی (تهران)

65 كیلوگرم: رحمان عموزاد (مازندران)، عباس ابراهیم‌زاده (مازندران) و علی خرمدل (تهران)

70 كیلوگرم: امیرمحمد یزدانی (مازندران)، محمدعلی عموزاد (مازندران) و محمد حیدری (تهران)

74 كیلوگرم: یونس امامی (تهران) و حسین ابوذری (مازندران)

79 كیلوگرم: محمد نخودی (مازندران)، عبدالله شیخ‌اعظمی (مازندران) و عادل پنائیان (مازندران)

86 كیلوگرم: هادی وفایی‌پور (همدان) و هادی شرفبیانی (كردستان)

92 كیلوگرم: امیرحسین فیروزپور (مازندران)، محمدمبین عظیمی (كردستان) و بهنام سرابی (تهران)

97 كیلوگرم‌: امیرعلی آذرپیرا (تهران)، كامران قاسم‌پور (مازندران) و محمدحسین محمدیان (مازندران)

125 كیلوگرم: امیرحسین زارع (مازندران)، سالار حبیبی (تهران) و مرتضی جان محمدی (آذربایجان شرقی)

كادر فنی: محسن كاوه (سرمربی)، مهدی تقوی، احسان لشگری، اباذر اسلامی، رضا افضلی، اكبر بهتری، مهدی قاسمی‌جو (مربیان)، عباس خدایاری (مربی بدنساز)، سجاد امیری (ماساژور) و علی روحی (سرپرست)

انتهای پیام/

دسترسی سریع