مربی سرشناس فرانسوی سرمربی تیم ملی شمشیربازی شد

فدراسیون شمشیربازی پس از مذاكره ‌و بررسی گزینه های خارجی مختلف، با «كریستین بائو» مربی سرشناس فرانسوی برای هدایت تیم ملی اسلحه سابر به توافق رسید.

1402/11/21
13:32

به گزارش رادیو ورزش، «كریستین بائو» مربی طراز اول جهان است كه هدایت شمشیربازان بزرگی را بر عهده داشته است. در حال حاضر هم «ساندرو بازادزه» نفر اول رنكینگ جهانی شاگرد این مربی فرانسوی است.

كمپ معتبر و بین المللی اورلئان زیر نظر «كریستین بائو» برگزار می شود. این مربی كه تجربه چند دوره حضور در بازی های المپیك و مسابقات قهرمانی جهان را هم دارد در سال جاری طی سه مرحله تمرینات ملی پوشان ایران را در كمپ اورلئان زیر نظر داشته است.

وی یكی از گزینه های مورد نظر فدراسیون برای همكاری به عنوان مربی تیم ملی اسلحه سابر بود كه در نهایت پیشنهاد ایران برای این مهم را پذیرفت، بدین ترتیب «كریستین بائو» تا بازی های المپیك 2024 پاریس هدایت ملی پوشان اسلحه سابر ایران را بر عهده خواهد داشت.

علیرضا پورسلمان رییس فدراسیون شمشیربازی با اعلام این خبر گفت: انتخاب مربی تیم ملی اسلحه سابر اولویت فدراسیون در هفته های اخیر بود، در این زمینه با گزینه های مطرحی از كشورهای مختلف مذاكره داشتیم كه «كریستین بائو» مهم‌ترین و اصلی ترین آنها بود.

وی ادامه داد: این مربی سرشناس در راستای مذاكرات صورت گرفته، در جریان اردوی اخیری كه ملی پوشان كشورمان در كمپ اورلئان داشتند خیلی دقیق تر وضعیت آنها را زیر نظر گرفت. نتیجه اینكه ضمن ابراز رضایت از وضعیت ملی پوشان اسلحه سابر، پیشنهاد ایران برای همكاری به عنوان مربی تیم ملی را پذیرفت.

رییس فدراسیون شمشیربازی با یادآوری اینكه مذاكرات تكمیلی برای این همكاری در جریان جام جهانی گرجستان انجام شد، تصریح كرد: «كریستین بائو» تا المپیك پاریس مربی تیم ملی اسلحه سابر خواهد بود و در صورت توافق طرفین، این همكاری تا بازی های آسیایی 2026 ادامه خواهد داشت.

پورسلمان با ابراز امیدواری نسبت به قطعی شدن هر چه زودتر سهمیه تیمی اسلحه سابر برای المپیك تاكید كرد: شمشیربازان زیادی تحت نظر «بائو» هستند با این حال او تا المپیك روند آماده سازی ملی پوشان ایران را زیر نظر خواهد داشت.

پایان پیام/

دسترسی سریع