ملی‌پوش تراپ: با هزینه شخصی در گرندپری شركت می‌كنم

یگانه گفت: اگر فدراسیون در این دو ماه محبت كند و من در مسابقات گرندپری پیش رو شركت كنم می‌توانم قول كسب سهمیه المپیك پاریس را بدهم.

1402/11/21
13:26

به گزارش رادیو ورزش؛ بابك یگانه عضو تیم ملی تراپ در خصوص كسب سهمیه المپیك در آخرین مسابقه جهانی توزیع سهمیه اظهار كرد: 24 سال است كه عضو تیم ملی تراپ هستم. صاصد اولین باشگاهی بود كه در آن مسابقه دادم و قهرمان شدم. بعد از آن هم همواره در این رشته فعالیت داشتم. بیش از 200مدال كشوری و مدال‌های غرب آسیا، جام خلیج‌فارس، میكس جهانی، میكس و انفرادی آسیا را در كارنامه دارم. مدال برنز انفرادی آسیا كه حدود چهار قبل گرفتم برای اولین بار بود كه در تاریخ تراپ ایران بدست می‌آمد. آخرین مسابقه كسب سهمیه المپیك در رشته تراپ هم در اردیبهشت در قطر برگزار می‌شود. در این مسابقات دو سهمیه در هر ماده توزیع می‌شود.

وی در ادامه در مورد حضور در مسابقه گرند پری با هزینه شخصی گفت: من قبل از مسابقه توزیع سهمیه المپیك قرار است با هزینه شخصی در مسابقه گرندپری قطر شركت كنم تا خودم را محك بزنم و با شرایط مسابقه آشنا شوم. البته باید این مسابقه را فدراسیون انجام دهد اما گویا به دلیل مشكلات مالی و اقتصادی نمی توانست. من از فدراسیون خواستم كه خودم در این گرندپری شركت كنم و باید از سردار قربانی هم به این خاطر تشكر كنم كه قبول كرد با هزینه شخصی به این مسابقه بروم. در این رویداد می خواهم برای مسابقه اصلی كه حدود دو ماه دیگر برگزار می‌شود آماده شوم.

یگانه در مورد شانس كسب سهمیه المپیك پاریس در مسابقات قهرمانی جهان قطر اظهار كرد: گرفتن سهمیه در این رشته مستلزم مقدار هزینه‌ای است كه در این رشته می‌كنیم. رشته ما پر هزینه است. در همان مسابقه قهرمانی آسیا كره كه برای اولین بار برنز انفرادی آسیا را گرفتم با اختلاف خیلی كم و یك بشقاب نتوانستم سهمیه بگیرم. رقبای ما مثل امارات، قطر، كویت، امارات ، لبنان، در فاصله دو المپیك حدود 20 مسابقه آسیایی و جهانی شركت می‌كنند و شاید در یك یا دو مسابقه نتیجه بگیرند اما ما به خاطر بودجه كم و مشكلات اقتصادی مجبوریم از هر چهار مسابقه در یكی شركت كنیم.

وی افزود: اینكه محمد بیرانوند هم توانست سهمیه المپیك بگیرد به دلیل حضور در مسابقات متعدد بود. هم فدراسیون حامی او بود و هم خودش پشتكار زیاد داشت و اگر اشتباه نكنم در یك سال و نیم در 8 مسابقه شركت و در آخرین مسابقه كسب سهمیه كرد. حدود یك ماه و خورده‌ای ما از مسابقات كویت آمده‌ایم رقبایمان قبل از آخرین مسابقه كسب سهمیه در چهار مسابقه دیگر (مراكش، مصر و گرندپری مصر و قطر) شركت می كنند تا برای مسابقه اصلی آماده شوند. نباید ما از خودمان توقع زیادی داشته باشیم كه در اولین مسابقه سهمیه بگیریم.

عضو تیم ملی تراپ در ادامه گفت: من دو سال قبل قول سهمیه المپیك پاریس را داده بودم اما به این شرط كه در همه 6 مسابقه انتخابی حاضر شوم اما به دلیل كمبود بودجه و یا اینكه چون درست تصمیم گیری نشد تنها در یك مسابقه شركت كردم. در همان یك مسابقه هم كه با هزینه شخصی رفتم به مدال برنز انفرادی و تیمی رسیدم. فدراسیون در آن مقطع مشكل داشت چون حساب هایش را بسته بودند. در واقع من جاده را برای دیگران آسفالت كردم. خوشبختانه بعد از این موضوع محمد بیرانوند توانست سهمیه بگیرد. البته فدراسیون چند ماه بعد پول سفر را به من برگرداند اما در آن مقطع چون حساب‌ها بسته شده بود امكان پرداختش را نداشت.

یگانه اظهار كرد: این رشته خمره رنگرزی نیست كه در هر مسابقه بتوان مدال گرفت. باید در این رشته تلاش كرد. زمین، بشقاب و فشنگ استاندارد و حضور در كوران مسابقات بین المللی نقش زیادی در موفقیت دارد. اگر در كوران مسابقات باشیم استعدادهای زیادی در رده جوانان و بزرگسالان داریم و 100 درصد می‌توانیم سهمیه و مدال بیشتری كسب كنیم. همه دوست دارند كه سهمیه المپیك بگیرند اما باید شرایط فراهم باشد.

عضو تیم ملی تراپ افزود: قبل از مسابقات قهرمانی آسیا قرار بود 10 روز زودتر به كویت محل برگزاری مسابقات برویم تا اردو بزنیم و با شرایط آشنا شویم اما چون كویت دیر ویزا را صادر كرد برای مسابقه رفتیم و نشد كه تمرین كنیم و به كسب سهمیه منجر نشد. اگر باز فدراسیون در این دو ماه محبت كند و من در مسابقات گرندپری پیش رو شركت كنم و آماده شوم می توان قول كسب سهمیه المپیك را داد.

او در پایان گفت: می‌خواهم در آخر از سردار قربانی تشكر كنم. او تلاش می كند اما دست و بالش بسته است. در یك مقطع زمانی حساب بانكی فدراسیون را بسته بودند و فدراسیون در مضیقه بود. باز هم به همه خانواده تراپ بابت كسب اولین سهمیه المپیك تبریك می گویم كه با حمایت فدراسیون و كادر فنی به این مهم رسیدیم. همین امر هم سبب شد كه كمیته ملی المپیك و مدیران ورزش نگاه ویژه ای به این رشته پرمدال داشته باشند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع