درخشان: با فوتبال ایرانی ژاپن را شكست دادیم

كارشناس فوتبال گفت:‌ بعد از گل اولی كه ژاپن به ما زد دیگر چیزی برای از دست دادن نداشتیم و ملی‌پوشان با تمام وجود و قلب‌شان بازی كردند.

1402/11/15
12:38

به گزارش رادیو ورزش؛ حمید درخشان در مورد پیروزی 2 بر یك ایران مقابل ژاپن در مرحله یك چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا اظهار داشت: ما بازی خودمان را انجام دادیم آنطور كه دل‌مان می‌خواست در نیمه دوم مقابل ژاپن بازی كردیم و سبك و سیاق فوتبال ایرانی را به نمایش گذاشتیم.

وی افزود: برخلاف نیمه اول كه از ژاپن ترسیده بودیم و خوب بازی نكردیم در نیمه دوم تیم برتر میدان بودیم. همه بازیكنان با تلاش و زحمت و دوندگی زیاد توانستند حریف را شكست بدهند خط هافبك ما اجازه بازی‌سازی به ژاپن نداد و میانه بازی را به خوبی پوشش دادند. ملی‌پوشان ما با تمام قلب و وجودشان بازی كردند.

این كارشناس فوتبال تأكید كرد:‌ بعد از گل اولی كه ژاپن به ما زد دیگر چیزی برای از دست دادن نداشتیم و با تمام وجود و قلب‌شان ملی‌پوشان بازی كردند تا بازگشت رؤیایی داشته باشیم. این برد حاصل تلاش و از خودگذشتگی ملی‌پوشان در نیمه دوم بود.

سرمربی اسبق پرسپولیس در مورد اینكه می‌توانید بگویید 70 درصد راه قهرمانی را طی كرده‌ایم، گفت: فعلاً نمی‌شود در مورد قهرمانی صحبت كرد باید حریفان دیگر را هم حساب كرد ما فعلاً از خان اول قهرمانی گذشته‌ایم. حریفی را بردیم كه به نوعی از آن هراس داشتیم و فكر می‌كردیم ممكن است به این تیم ببازیم. فكر می‌كنم فینال با كره جنوبی دیدار كنیم.

درخشان در مورد اینكه می‌توانیم كره جنوبی را هم شكست بدهیم، عنوان كرد: كره نسبت به ژاپن از نظر فیزیكی قوی‌تر است و كارمان سخت‌تر خواهد شد اما شكست دادن كره جنوبی هم غیر ممكن نیست.

پایان پیام/

دسترسی سریع